недела, 7. март 2021. Вести денес: 81
home Хороскоп

Тие се неподносливи: Овие хороскопски знаци ги излудуваат сите околу себе!

Тие се неподносливи: Овие хороскопски знаци ги излудуваат сите околу себе!

Нивната лоша способност за комуникација, нивната опсесија со себе и тврдоглавиот став луѓето околу нив ги доведуваат до лудило.

Ако некогаш сте се запрашале дали sвездите имаат „прсти“ во таа областа, одговорот е да. Како што пишува Your Tango, луѓето родени во овие хороскопски знаци ги излудуваат сите луѓе наоколу.

Близнаци

Близнаците сакаат да ги осудуваат другите или да нагласуваат дека нивното мислење е поважно од туѓите.

Тие се познати по тоа што мразат многу нешта и сакаат да го истакнат тоа. Тие често се многу немилосрдни, нагли и не се грижат за чувствата на другите луѓе.

Девица

Девиците се опседнати со редот што го поставуваат и кој сакаат да им го наметнат на другите. Исто како Близнаците, Девиците се првите во редот што осудуваат некого, но исто така покажуваат зошто можат да сторат сè подобро. Тие се многу тврдоглави и нема да ја признаат својата грешка дури и кога е сосема очигледно.

Скорпија

Скорпиите ќе ве полудат со желбата за контрола. Тие се крајно љубоморни и нагли и постојано мислат дека некој им прави нешто зад грб. Ако се сомневаат дека пријател ги озборува или дека партнерот ги изневерува, тие поставуваат стапици, сè додека тој не влезе во нив и ќе сфати колку навистина се опседнати со контролата врз нив.

Терезија

Луѓето родени во знакот на Терезија никогаш не сакаат да преземат одговорност. Тие ќе ве нападнат, ќе ве повредат, ќе си играат со вашите емоции и само ладно ќе ви го свртат грбот и ќе си заминат. Иако можеби на почетокот не изгледа така, Терезијата е склона кон експлоатација на други, но секако дека никогаш нема да го признае тоа.

 

Коронавирус