сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 69
home Хороскоп

Тие не сакаат сериозни љубовни врски: Три хороскопски знаци

Тие не сакаат сериозни љубовни врски: Три хороскопски знаци

Многу е тешко да задржите контакт со нив. Не ни размислувајте за брак. Ситуацијата е иста и за мажите и за жените припадници на овие хороскопски знаци.

Стрелец

Стрелците се најголемите скитници во хороскопот. Нив не ги држи место, а не пак да ги задржи само еден партнер. Веднаш штом ќе забележат дека сакате да ги врзите за вас, тие ќе исчезнат од вашиот живот. Ако навистина сакате долга врска со Стрелец, ќе мора да поминете низ многу работи и да му прогледате на неверството низ прсти.

Водолија

Водолија постојано е во потрага по авантура. На првото навестување на досада во врската, тие ќе започнат паралелна врска без двоумење и ќе се обидат да ја одржат сè додека не ги откриете, а Водолиите се добри манипулатори.

Лав

Егоцентричниот Лав ќе ужива во врската, па дури и брак со вас, сè додека му посветувате внимание, без запирање или пауза. Ако престанете или заборавите на тоа, тој веднаш ќе побара нов “плен“.