недела, 31. јули 2022. Вести денес: 18
home Хороскоп

Тежок период за Бикот, пресврти за Стрелецот: Ова е дневниот хороскоп за сите знаци

Тежок период за Бикот, пресврти за Стрелецот: Ова е дневниот хороскоп за сите знаци

ОВЕН

Работа: Можно е денеска да направите грешка која негативно ќе се одрази на вашата работна ситуација.

Љубов: Партнерот пробува да ви го насочи вниманието на грешките кои ги правите кон него.

Здравје: Проблеми со главата, посетете лекар.

БИК

Работа: Делувате како да немате доверба, иако не е така. Пред вас е период во кој некако тешко ги прифаќате одговорностите.

Љубов: Емотивно сте незадоволни и пред вас е една голема дилема – да останете, или да заминете.

Здравје: Проблеми со циркулација.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е сега да не ви одговора да се занимавате со работа во која се уклучени голема група на луѓе. На обврските се посветувате сами.

Љубов: Ако сте планирале некој сериозен разговор со саканата личност, сега е тој момент.

Здравје: Чувајте се од повреди.

РАК

Работа: Можно е да не ви е лесно да донесете некои работни одлуки и некои дилеми ве кочат.

Љубов: Ако имате партнер, се очекува поволен ден во кој ќе го поправите меѓусебниот однос.

Здравје: Хронични тегоби.

ЛАВ

Работа: Можно е денеска да имате некоја мала штета кога е во прашање работата. Водете сметка околу своите обврски.

Љубов: Можно е долго време да сте биле осамени и тоа никако не ви годи.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

ДЕВИЦА

Работа: Најдобро е да земете слободен ден денеска и да не се заминавате претерано со работни обврски за да не дојде до штета.

Љубов: Внимавајте да не претерате со љубомората која би можела да почне да ве оптоварува.

Здравје: Посетете лекар поради контрола.

ВАГА

Работа: Ќе бидете генерално опуштени и подготвени да се посветите на својата работа на еден смирен, зрел и одговорен начин.

Љубов: Имате добар однос со саканата личност и среќни сте кога сте заедно. Ве очекува поволен ден.

Здравје: Добро.

ШКОРПИЈА

Работа: Максимално сте ангажирани и работата ви е на прво место.

Љубов: Немате повеќе никакви дилеми по прашањето емоции, знаете кого сакате и кого сакате крај себе.

Здравје: Ќе ви годи интензивна физичка активност.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можни се значајни финансиски пресврти во следниот период. Ве очекува подобрување на ситуацијата.

Љубов: Ве очекува ден кој не е претерано поволен за љубов. Можно е да не ви е лесно да најдете заеднички јазик со партнерот.

Здравје: Зголемен апетит.

ЈАРЕЦ

Работа: На некој начин сте оптоварени со грижи и проблеми. Пред вас е период во кој нема да ви биде лесно се да разрешите.

Љубов: Ново познанство кое ве очекува во вашиот живот ќе внесе повеќе среќа и возбуда.

Здравје: Силна главоболка е можна.

ВОДОЛИЈА

Работа: Очекувајте дека денеска ќе имате околности на работното поле и среќата да биде на ваша страна.

Љубов: Ви се допаѓа личност која неодамна сте ја запознале и полека смислувате начини да и се приближите.

Здравје: Несоница.

РИБИ

Работа: Ќе бидете многу напнати и нервозни што може негативно да се одрази на вашето работно поле.

Љубов: Кога е во прашање љубов, пред вас е фаза во која може да имате некои дилеми и недоумици.

Здравје: Проблеми со циркулација.

Коронавирус