четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 209
home Хороскоп

ТЕШКО ГО КОНТРОЛИРААТ БЕСОТ! Овие хороскопски знаци се лутат за секоја ситница!

ТЕШКО ГО КОНТРОЛИРААТ БЕСОТ! Овие хороскопски знаци се лутат за секоја ситница!

Секој хороскопски знак го изразува својот гнев на различни начини. Некои се полути од другите, па затоа не е добро да влезете во конфликт со нив

Јарец

Овој хороскопски знак е генерално многу прибран и одговорен. Иако обично немаат емотивни испади, понекогаш нивниот гнев го исфрла најлошото од нив.

Тие можат брзо да се налутат и не се плашат да го насочат своето незадоволство кон најблиската цел. Јарците секогаш ќе ги обвинуваат другите кога се бесни.

Бик

Познато е дека Биковите се тврдоглави и не сакаат компромиси. Кога се лути, нема зборови кои можат да ги смират.

Обично не се лутат без причина. Кога покажуваат фрустрации, тие се многу гласни и немаат трпение за луѓето што ги иритираат. Сепак, колку и да се лути, им треба само време да се разладат.

Скорпија

Скорпиите се полни со самодоверба и сакаат секогаш да бидат во право. Кога ќе се замерат со некого, не можат само да ги пуштат работите, туку треба да истераат се по свое.

Можат да бидат пасивно агресивни и склони кон остри забелешки.

Иако обично се мирни и сталожени, Скорпиите исто така можат да бидат зли и непријатни кога некој ќе ги изнервира.

Стрелец

Стрелците обично не се злобни, но кога се лути можат да бидат многу непријатни. Како огнен знак, Стрелецот буквално „пуши“ кога е лут.

Тој вербално ќе се истресе на другите кога е гнеен, а можат да бидат многу зли со нивните зборови. За среќа, кога ќе им помине лутината, Стрелците веројатно ќе се извинат за нивното лошо однесување.

Коронавирус