сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 91
home Хороскоп

Темпирани бомби – овие хороскопски знаци најлесно ќе ги налутите

Темпирани бомби – овие хороскопски знаци најлесно ќе ги налутите

Додека некои луѓе остануваат смирени и во драматични ситуации, други се во состојба за секунда да се налутат и за најмала ситница.

Според астрологијата, најлесно се лутат припадниците на овие три хороскопски знаци:

1. Овен

Овните се тврдоглави и често нервозни, склони бурно да реагираат на секоја ситница. Лесно може да ги налутите дури и кога не се согласувате со нивните ставови, а вашите критики најчесто ги доживуваат како подбивање.

Тие се по природа тврдоглави и ретко допуштаат некој друг да им наметне свое мислење и ставови.

2. Девица

Во овој знак се раѓаат перфекционисти кои се многу критични кон себе, но и кон другите, особено ако не ги исполнуваат нивните превисоки очекувања. Нешто што некој друг не би забележал на нив може многу да им смета и да ги налути, така што никогаш не можете да знаете на што сте со нив. Кога ќе се налутат се опасни и им треба време да се смират.

3. Шкорпија

Гордите Шкорпии може да ги навредите и со најмала критика на сметка на нивниот изглед, особено ако тоа го правите зад нивниот грб. Од нив секогаш може да очекувате бурна реакција бидејќи по природа се кавгаџии. Не би сакале да ви станат непријатели бидејќи знаат да бидат многу одмаздољубиви.

Избегнувајте ги кога имаат лош ден бидејќи обидот да ги расположите најверојатно ќе заврши со караница. Доброто кај нив е што лутината по караница брзо им минува.

Коронавирус