среда, 14. септември 2022. Вести денес: 2
home Хороскоп

Стрелецот пред период на одлуки, нова шанса за Бикот

Стрелецот пред период на одлуки, нова шанса за Бикот

ОВЕН

Работa: Доколку сега покажете дека сте одговорни и посветени на работата, на долги патеки ќе ги „собирате“ наградите.

Љубов: Многу ви пречат околностите во кои се наоѓате со саканата личност и сакате да ги промените.

Здравје: Мали проблеми со грлото.

БИК

Работа: Ќе ви се укаже шанса да дојдете до подобро работно место. Посветете се на своите амбиции.

Љубов: Можно е да забележите нова личност во вашето блиско опкружување. Настапува поволен период за почеток на врска.

Здравје: Добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Период на стагнација, конечно, завршува. Може да очекувате дека ќе добиете прилика за напредување.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже дека искрено ви значи и дека е подготвена да ви се посвети.

Здравје: Проблеми со видот.

РАК

Работа: Денешниот ден ви носи полно предизвици. Може да очекувате мали проблеми.

Љубов: Во вашето блиско опкружување се појавува прилика за флерт, а со таа личност и почеток на врска.

Здравје: Ќе ви годи одмор.

ЛАВ

Работа: Денешниот ден би можел да ви донесе мали компликации и отежнувања кога е во прашање полето работа.

Љубов: Ќе водите интересен разговор со личност која ви се допаѓа. Кога подобро ќе се запознаете, ќе заклучите дека сте едно за друго.

Здравје: Занимавајте се со спорт.

ДЕВИЦА

Работа: Ако сте планирале напредок, ќе ви се укаже шанса да ги остварите своите амбиции.

Љубов: Погодени сте од посветеноста на партнерот да ги дојдете до заедничките цели. Ве очекува поволен период.

Здравје: Добро се чувствувате.

ВАГА

Работа: Денеска лесно би можеле да дојдете до големи грешки на работното поле, па водете сметка околу тоа.

Љубов: Можно е да постои караница меѓу вас и саканата личност која нема лесно да ја надминете.

Здравје: Проблеми со дишните патишта.

ШКОРПИЈА

Работа: Полека ви се отвораат нови работни можности. Може да очекувате позитивни промени.

Љубов: Имате чувство дека саканата личност не е целосно посветена на вашата врска, и тоа ваше негативно претчувство не ви се допаѓа.

Здравје: Проблеми поради стрес.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува период во кој ќе имате нови одлуки. Подготвени сте за промени кои се пред вас.

Љубов: Денешниот ден ви носи мали расправии со саканата личност, но не би требало да има проблеми.

Здравје: Водете сметка околу стомакот.

ЈАРЕЦ

Работа: Наклонети сте кон тоа некои работи да ги зголемувате. Потрудете се да го менувате негативниот став.

Љубов: Сакате да остварите нов љубовен однос, но засега на видик немате некоја нова шанса.

Здравје: Можен пад на имунитетот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да не сте добиле поддршка од страна на работното опкружување и затоа напредувањето ви се одложува.

Љубов: Може да очекувате интересно познанство. Наскоро ќе ви се отвори можност за нова врска.

Здравје: Проблеми со зглобовите.

РИБИ

Работа: Можно е да имате некои мали несогласувања со соработниците денеска.

Љубов: Запознавате интересна личност која ви покажува дека е подготвена со вас да проба нешто ново.

Здравје: Можни проблеми со алергии.

Најнови вести

Коронавирус