сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 86
home Хороскоп

Стрелецот пред период на авантури, Ракот со нестабилни финансии

Стрелецот пред период на авантури, Ракот со нестабилни финансии

ОВЕН

Очекувајте деак ќе има проблеми на работа денеска. Решението бара доста трпение. Посветете се малку повеќе на друштвениот живот и на тој начин ќе дојдете до нова љубов.  Немате проблеми.

БИК

На полето работа следуваат позитивни промени. Очекувајте дека судбината ќе ви биде наклонета. Со партнерот имате несогласувања но не сте подготвени за прекин на врската. Мали проблеми со кичмата.

БЛИЗНАЦИ

Очекувајте прилика за промени на работното поле. Пред вас е период на неизвесност. Љубовното поле е променливо кај вас исто така. Можно е ни самите да не сте сигурни што сакате. Проблеми со циркулацијата.

РАК

Финансиите се многу променливи и нестабилни, а таква ситуација ве очекува и во следните денови. Ве очекува интересен флерт кој може да води до остварување на љубовна врска. Се чувствувате генерално добро.

ЛАВ

Ако сте се одлучиле да менувате работа, ќе ви треба доста време некоја нова позиција да се укаже. Пред вас е одличен период за љубовното поле. Очекувајте нови познанства. Одлично.

ДЕВИЦА

Не е претерано поволен ден, и може да имате компликации и проблеми. Владее нетрпеливост. Може да очекувате интересна комуникација со личноста која ви значи. Можна вртоглавица.

ВАГА

Многу среќа ве очекува на ова поле денеска. Околностите ќе бидат свртени во ваша корист. Нова љубов влегува во вашиот живот и ќе бидете среќни и задоволни поради тоа. Пред вас е поволен период за почеток на врска. Редовно проверувајте го притисокот.

ШКОРПИЈА

Ако се занимавате со приватна работа, може да очекувате позитивни околости и зголемување на заработката. На полето емоции може да имате мали проблеми со личноста која ви значи. Не би требало да очекувате потешкотии.

СТРЕЛЕЦ

На работното поле ве очекува враќање на некои проблеми кои во минатото до крајот не биле решени. Ново познанство ве очекува. Пред вас е период за авантури. Внимавајте на синусите.

ЈАРЕЦ

На работното поле има позитивни промени и задоволни сте генерално од ситуацијата. Очекувајте добар однос со саканата личност. Вашата врска полека, но сигурно оди кон стабилизација.  Внимавајте на вишокот килограми.

ВОДОЛИЈА

Можно е да бидете малку напнати денеска и наклонети кон конфликти на полето работа.  Растроени сте и не ви е лесно со саканата личност да бидете искрени. Понекогаш ви се чини дека дистанцата е полесна. Водете сметка околу очите.

РИБИ

Можно е некои околности на ова поле не се поволни и нема да го остварите она што го очекувате. Можно е да ви се укаже шанса за познанство со личност која се појавува во ваша близина. Несоница и умор.

Коронавирус