вторник, 2. март 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Стрелецот под голем притисок, Вагата пред нова врска

Стрелецот под голем притисок, Вагата пред нова врска

ОВЕН

Можно е да имате желба да ја менувате работата. Не сте задоволни од околностите во кои сега се наоѓате. Не ви се допаѓа ситуацијата која ја имате во односот со партнерот. Не ви лесно да донесете одлука. Внимавајте на жолчката.

БИК

Може да очекувате зголемување на заработувачката во следниот период. Задоволни сте од својот статус на ова поле. Може да се надевате на состанок со личност која ќе покаже дека има чувства кон вас. Урогениталниот тракт е чувствителен.

БЛИЗНАЦИ

Нервозни сте и не ви е лесно да почнете со работа. Имате впечаток дека можностите ви се ограничени. Времето кое го минувате со саканата личност, многу ви значи. Внесувајте повеќе течности.

РАК

На ова поле многу работи не одат онака како што сте планирале, но решение, сепак, ќе успеете да најдете. Сонувате за личност која ви се допаѓа извесно време. Доаѓа вистински момент да направите прв чекор кон неа. Пад на имунитетот.

ЛАВ

Можно е наскоро да добиете некоја работна понуда врзана за странство. Чекор по чекор остварувате подобра комуникација со личност која ви значи. Настапува поволен период за љубов. Проблеми со синусите.

ДЕВИЦА

Доколку сте без работа, наскоро ви доаѓа помош или препорака која отвора нови можности. Ве очекува средба која би можела да го привлече вашето внимание и во вас да разбуди интерес. Многу добро здравје.

ВАГА

Подготвени сте да се посветите на работата и да остварите најдобри можни резултати за да напредувате. Можна е нова врска. Подготвени сте да вкусите нови љубовни задоволства. Проблеми со капиларите.

ШКОРПИЈА

Сте дошле до момент во кој ќе биде неопходно да донесете некои конкретни одлуки на ова поле. Сакате да ја задржите саканата личност крај вас, иако односот веќе некое време не ви е добар. Наклонети сте кон качување на телесната тежина.

СТРЕЛЕЦ

Под голем притисок сте и не ви е лесно да излезете на крај со сите работни обврски. Очекувате поддршка од саканата личност. Сметате дека е неопходно таа да биде со вас во тешките ситуации. Болки во зглобовите.

ЈАРЕЦ

Не сте доволно сконцентрирани и лесно може да правите нови грешки на ова поле. Можно е да не сте заинтересирани за нови познанства. Постои личност за која на некој начин и натаму страдате. Осцилации во расположението.

ВОДОЛИЈА

Посветени сте на работата и важно ви е да постигнете стабилност на ова поле. Имате шанса да го обновите контактот со личност од минатото. Проблеми со забите.

РИБИ

Немојте да очекувате преголеми промени на полето работа денеска. Ве очекува статична ситуација. Имате добар однос со саканата личност и задоволни сте од ситуацијата во која се наоѓате. Внесувајте повеќе калциум и магнезиум.

Коронавирус