сабота, 15. август 2020. Вести денес: 0
home Хороскоп

Стрелецот одлучен, Близнаците не се подготвени за планови

Стрелецот одлучен, Близнаците не се подготвени за планови

ОВЕН

Сте вложиле многу енергија и сакате да видите дека ќе ви се исплатат сите тие напори кои сте ги пружиле за да бидете успешни. Спонтано ви се појавува личност која ќе покаже дека има чувства кон вас. Нервна напнатост.

БИК

Потрудете се да покажете поголема иницијатива околу барањето на работа ако сакате ново работно место. Ви се допаѓа личност која не живее на исто место како и вие. Ќе имате шанса на почеток на врска на далечина. Тахикардија е можна.

БЛИЗНАЦИ

Можно е да не сте сосема задоволни од работните околности во слендиот период. Со саканата личност уживате, и не размислувате многу за иднина. Не сте подготвени да правите планови. Избегнувајте стрес.

РАК

Можно е стабилноста да ви е загрозена и на некој начин на ова поле имате мали проблеми. Имате впечаток дека ситуацијата на полето љубов ви е лоша, но не знаете како да го подобрите односот со партнерот. Главоболка.

ЛАВ

Можно е да имате проблеми кои не сте ги очекувале на полето работа и ќе бидете незадоволни. Можно е некоја личност од минатото да се обидува да ви се врати иако вие во суштина не сакате помирување. Проблеми со кичмата.

ДЕВИЦА

Можно е да не ви е лесно на полето работа да дојдете до стабилност. Како судбината да е против вас. На прв поглед имате силен магнетизам кон личноста која ви се допаѓа и подготвени сте за првиот чекор. Немате проблеми.

ВАГА

Можно е да ви се одложуваат некои планови за работа. Судбината денеска не е на ваша страна. Саканата личност ги покажува своите искрени чувства кон вас и ви конечно, уживате во нејзиното внимание. Проблеми со варењето на храната.

ШКОРПИЈА

Потпишување кое може да виде важно, ви доаѓа. Поволен ден за решавање на договори, документации. Иако партнерот е тврдоглав и себичен, поради љубовта која ја имате, наоѓате комрпомис. Проблеми со акни.

СТРЕЛЕЦ

Одлучни сте и нема да се откажете додека на полето работа не ги остварите своите цели. Очекувајте поволен период. Чувствувате големо заладување помеѓу вас и партнерот и не сте задоволни поради тоа. Посетете лекар.

ЈАРЕЦ

Може да очекувате дека ќе успеете да разјасните мали несогласувања кои сте ги имале на полето работа. Пред вас е поволен ден кога е во прашање љубовта. Подгответе се да пријдете на личност која ви се допаѓа. Внимавајте на срцето.

ВОДОЛИЈА

Работната ситуација е нешто што би сакале да го смените во следниот период. Не сте задоволни од околностите. Време е да се посветите на своите желби. Внимавајте што јадете.

РИБИ

Ќе бидете подготвени на работното поле да ги остварите своите цели и амбиции. Саканата личност сака да ви покаже колку и значи вашиот однос да напредува. Проблеми со синусите.

Коронавирус