среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 151
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хороскоп

Стигна моќен астро период: Еве на кој му носи пари, а кој ќе ја слушне најубавата вест

Стигна моќен астро период: Еве на кој му носи пари, а кој ќе ја слушне најубавата вест

Спојот на Јупитер и Венера во Риби е многу моќен во астролошка смисла, а еве што му носи на секој хороскопски знак.

Кокнјукцијиата на планетите играат голема улога во астрологијата, а моментално е во сила моменталната моќна спојка на Јупитер и Венера во Риби. Најпрвин на 13 април Јупитер по 12 години влезе во знакот Риби каде ќе остане до крајот на годината менувајќи ја својата позиција (ретроградна и директна). После тоа, по 27 април, и Венера влегла во знакот Риби и направила конјукција со Јупитер.

Астролозите велат дека конјукцијата на овие две планети ќе биде многу посебно, а еве што ќе му донесе на секој хороскопски знак.

Овен

Конечно ќе најдете решение за сите проблеми што ги имате во бракот, а потоа ќе следи многу помирен период во партнерството.

Бик

Финансиската состојба драстично ќе ви се подобри, ќе можете да се опуштите кога е во прашање трошењето.

Близнаци

Се зголемуваат шансите да останете бремени или ако веќе имате деца, некој настан поврзан со нив ќе ве израдува многу.

Рак

Ќе бидете многу среќни, ве очекува просперитет, а можно е да купите и нов автомобил.

Лав

Ве очекуваат промени на работниот план, само бидете малку трпеливи за да не направите погрешен чекор.

Девица

Се што правите во овој период ќе ви успее, ѕвездите се дефинитивно на ваша страна.

Вага

Ве очекуваат зголемени трошоци, внимавајте на што трошите пари.

Шкорпија

Ќе следи деловен успех, кој ќе има големо влијание врз вашата репутација.

Стрелец

Има големи шанси за патување кое ќе ви користи на многу начини.

Јарец

Многу е поволен период за пари, ќе бидете задоволни од финансиската состојба.

Водолија

Пред вас се многу убави настани во врската со партнерот, ќе бидете многу среќни.

Риба

Ви претстои одличен период, се што правите ќе ви оди.

Коронавирус