недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Среќен ден за Девицата, Водолијата ќе го отвори срцето за нови љубовни шанси

Среќен ден за Девицата, Водолијата ќе го отвори срцето за нови љубовни шанси

ОВЕН

Може да очекувате дека на полето работа ќе бидете оптоварени и дека ќе имате нови задолженија. Можно е осаменоста да ви пречи и ќе дадете се од себе за да остварите нови познанства. Пад на имунитетот.

БИК

Ќе имате прилика да се одморите од работа. Денешниот ден ви носи шанса за опуштање и без многу обврски. Пред вас е период на нови познанства кои ќе ве исполнат со позитивна енергија. Добро.

БЛИЗНАЦИ

Одлично сте расположени и подготвени максимално да се посветите на работата. Ве очекува период на добри резултати.Сакате да го сочувате бракот или врската, и максимално да се посветите на саканата личност. Проблеми со варењето на храната.

РАК

Не е поволен ден за патувања, ниту за решавање на било какви работи со хартии денеска. Подготвени сте да ви се случи нова љубов. Може да очекувате поволен ден за вљубување. Грлото ви е воспалено.

ЛАВ

Пред вас е ден кој може да донесе нови работни состаноци и преговори кои ќе ви бидат важни. Ако ви се допаѓа некоја личност која се наоѓа во вашето блиско опкружување, ќе имате шанса за интересна средба. Одлично.

ДЕВИЦА

Пред вас е ден во кој ќе успеете да ги решите проблемите на работа. Задоволни сте со својот учинок на работа. Среќни сте со вашиот партнер и вашата врска напредува. Се чувствувате сакано. Ќе ви годи физичка активност.

ВАГА

Потрудете се да поработите на концентрацијата кога е во прашање работата. Можно е да бидете наклонети на некои мали грешки. Можно е да запознаете личност која ќе ви покаже дека има искрени намери. Главоболка е можна.

ШКОРПИЈА

Работа: Имате впечаток дека на полето работа тешко ќе ги решите компликациите кои ви се создале во изминатиот период. Ви се допаѓа личност која покажува дека е подготвена да биде отворена на емотивна смисла кон вас. Внимавајте на вашите стопала.

СТРЕЛЕЦ

Опуштени сте и верувате во пресврти. Очекувајте дека судбината ќе биде на ваша страна. Пред вас е поволен ден во кој ќе остварите некое љубовно познанство. Без проблеми.

ЈАРЕЦ

Сега кога имате шанса да ја смените работата, чувствувате доза на носталгија кон старото работно место. Пред вас е поволен ден за почеток на врска со личноста со која веќе некое време флертувате. Добро.

ВОДОЛИЈА

Соработка со странство ви носи повеќе бенефит од што сте очекувале. Настапува поволен период за вашата работа. Подготвени сте да го отворите своето срце кон нови љубовни можности. Полни сте со позитивна енергија.

РИБИ

Имате полно мотивација и посветени сте на работата. Ве очекува период во кој ќе бидете задоволни од своите резултати. Можно е да имате некои кочници на полето љубов и да не можете да бидете сосема искрени. Проблеми со жолчката.

Локални избори 2021