понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 30
home Хороскоп

Спрема мислењето на многумина ова е најдобриот љубовник во хороскопот, а какви се останатите знаци во се*сот?

Спрема мислењето на многумина ова е најдобриот љубовник во хороскопот, а какви се останатите знаци во се*сот?

Овенот е страствен, но многу себичен, Близнаците се креативни, но и неверни, Шкорпијата е страствена, но и опасна… кој е тогаш најдобар?

Овен
Неговата снажна личност има магнетна привлечност, а нивната константна желба за контрола ги прави одлични љубовници. Немаат трпение и често во сексот се себични. За да го заведете Овенот потребно е да бидете страмежливи, спонтани и интелигентни.

Бик
Најмажествени од сите знаци, имаат голем сексуален апетит. Бикот можеби е најдобриот љубовник во зодијакот. Потребно им се многу допири и без брзање. За нив добриот секс е како добра храна – потребно е да му посветите доста време за да уживате со него.

Близнаци
Ако сакате интелигентни луѓе, најдобар љубовник за вас би бил Близнакот. Тие се мајстори на флертот и можат да ве освојат со еден допир. Креативни љубовници се, со нив никогаш нема да ви биде досаднои, но пазете и вие да не му здосадите нему…

Рак
Најемотивен од сите знаци, потребен им е нежен допир, длабока емотивна поврзаност, посветеност и посветен и нежен партнер. Раковите се нежни љубовници, но доколку ја изгубите нивната доверба – ќе ви се осветат сигурно. Сакаат кога другите се грижат за нив.

Лав
Според многумина најдобриот љубовник во хороскопот. Константно горат од страст и полни со самодоверба во сексот. На своите партнерки им подаруваат подароци, а за да ги предизвикате треба константно да им обрнувате внимание…

Девица
Ниту еден друг љубовник нема да ве сака како Девицата. Изгледаат сталожено и добро. Но сепак не се за секого, затоа што секогаш знаат да ја надминат границата на опседнатост, што може да биде и напорно…

Вага
Како личност која сака да му удоволува на луѓето, Вагата е внимателен и приврзан љубовник. Полни се со сентиментални тежини, затоа бидете внимателни и обидете се да им ги исполните фантазите. Природно се склони на флертот, а сакаат да експериментираат во креветот. Заведете ги со романтика.

Шкорпија
Шкорпијата без сомневање е најсексапилна од сите знаци во зодијакот, са сосема во право го заслужуваат и епитетот најдобар љубовник. Тие често манипулираат со другите за да дојдат до посакуваниор секс. Нивната неодолива личност ги прави фасцинантни, но и опасни љубовници.

Стрелец
Разиграниот и детинест Стрелец како љубовник е доста креативен. Остануваат млади во душата и со отворен ум за експериментирање во сексот. Нивната „поделена“ личност зачи дека можат да бидат крајно страствени, но и ладни.

Јарец
Јарецот е повеќе резервиран и мора да биде длабоко заљубен за да го земе во предвид сексот. Не се отворени ниту авантуристи, бавни се и верни до крај. За да го предизвикате Јарецот, потребно е добро да се помачите и да напредувате чекор по чекор.

Водолија
Овој знак ве сака поради вашето тело и не го интересира дали после сексот следува врска или не. Тие имаат дива сексуална енергија, а нивната бунтовничка природа ги прави можеби и најдобри љубовници во зодијакот…

Риби
Нудат физичка врска полна со љубов и задоволство. Сосема се опуштени и сакаат да имаат среќен партнер полн со самодоверба. Кога ќе најдат таква личност, со задоволство имаат секс, а посебно оној за „помирување“, а за да ги предизвикате морате да бидете агресивни поради нивната мрзливост.

 

Коронавирус