недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 104
home Хороскоп

Совршени љубовни астро комбинации, дознајте дали си одговарате

Совршени љубовни астро комбинации, дознајте дали си одговарате

Тие совршено се разбираат. Можеби се целосно спротивни, но во реалниот живот не можат еден без друг, а меѓу нив никогаш нема да има измама или лага.

БИК и РАК

Припадниците на овие два хороскопски знаци целосно се разбираат. Кога се во романтична врска, многу краток период им е потребен за физичко и емотивно врзување. И едниот и другиот знак знаат да го ценат партнерот, па со леснотија ќе изградат добра врска.

БЛИЗНАЦИ и ВОДОЛИЈА

Кога ќе се најдат во близина, овие знаци може да имаат чувство дека се познаваат со години. Креативноста и лудите идеи се карактеристични за Водолиите, како и за Близнаците, па во врска никогаш нема да им биде досадно. Иако уживаат во времето поминато заедно, овие знаци сакаат понекогаш да бидат и сами. Водолијата и Близнаците не ги интересира мислењето на другите па поради тоа максимално ќе уживаат во секој момент поминат заедно. Овие знаци имаат многу силна врска без разлика дали е љубовна, пријателска или службена…

РАК и РИБИ

Измеѓу нив владее космичка конекција. Овие водени знаци се многу емотивни и се грижат за своите блиски. Ќе направат се за оние кои се наоѓаат во нивна близина да се чувствуваат пријатно. Овој спој е многу тешко да го раздвоите, речиси и невозможно.

ЛАВ и СТРЕЛЕЦ

Нивото на страста е високо кога е во прашање врската меѓу овие два огнени знаци. Таа нивна страст се огледува како во односот со партнерот, така и со исполнувањето на животните цели. Многу се харизматични и ја рефлектираат својата чудна енергија поради кои сите сакаат да бидат во нивно друштво.

ВАГА и БИК

Главната одлика на овие два знаци е искреноста, па меѓу нив никогаш нема да има измама или лага. Многу се пожртвувани и посветени на партнерот, а тоа им помага да го запознаат и најситниот детал на својата подобра половина.

ДЕВИЦА и БЛИЗНАЦИ

Кај овие два знаци, интелигенцијата има пресудна улога во заведувањето. Поседуваат огромно почитување кон партнерот што ги прави идеален спој. Уживаат во мирна средина, дружење со пријателите, нови сознанија и сензуални допири.

ШКОРПИЈА и РАК

Шкорпијата и Ракот се хранат со љубовта и страста на партнерот. Со оглед на тоа дека Шкорпијата важи за најстраствениот знак, а Ракот за најемотивен јасно е зошто се совршена комбинација. Кога се работи за сексот, овие знаци се родени да бидат заедно.

СТРЕЛЕЦ и ОВЕН

Ентузијазам и голема енергија владее со оваа комбинација. Иако се верува дека спротивностите се привлекуваат, овие два знаци се речиси идентични и еден од најдобрите љубовни хороскопски парови.

ЈАРЕЦ и БИК

Постои причина поради која меѓу овие знаци има привлечност која не се опишува. И Јарецот и Бикот поседуваат нешто за што останатите може само да сонуваат: бескрајна љубов. Љубовта во оваа комбинација на хороскопски знаци може да трае вечно и до последниот момент да нуди секојдневно вистинско уживање.

РИБИ и ШКОРПИЈА

Припадниците на овие знаци се плашат да ја покажат својата романтична страна. Врската меѓу Рибите и Шкорпиите се темели на длабока конекција и пријателство пред се. Љубовта ќе се роди несвесно, но може да трае и до крајот на животот.

ДЕВИЦА и РИБИ

Девицата и Рибите претставуваат љуибовен спој на спротивни знаци од Зодијакот, кои само потврдуваат се спротивностите во љубовта силно се привлекуваат. Рибите во Девицата може да пронајдат сигурност и личност на која може да се потпрат. Од друга страна Рибите на Девицата може да и пружат магична љубов како од соништата.

Коронавирус