среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 167
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хороскоп

СОВЕТИ ОД АСТРОЛОГ ЗА 2021 – eве што треба да стори секој знак за да привлече среќа! (ВИДЕО)

СОВЕТИ ОД АСТРОЛОГ ЗА 2021 – eве што треба да стори секој знак за да привлече среќа! (ВИДЕО)

Минатата година беше тешка за многумина, затоа се надеваме дека 2021 година ќе биде исполнета со среќа и убави моменти. Прочитајте што треба да стори секој знак на Зодијакот за да привлече среќа во вашиот живот.

Овен

Припадниците на овој знак мора да бидат мирни. Намерно носете квалитети, а не во наплив на емоции, за да не жалите за последиците.

Бик

Ставете се на прво место, затоа што го заслужувате тоа. Одвојте време за себе и обидете се да се опуштите со медитација или јога.

Близнаци

Не трошете време на луѓе кои постојано ви ласкаат. Посветете повеќе внимание на вашите вистински пријатели и семејство.

Рак

Верувајте им на своите инстинкти и не дозволувајте другите да влијаат на вашите избори.

Лав

Прочитајте повеќе и стекнете нови знаења. Потребни ви се книги што инспирираат.

Девица

Оваа година, обидете се да не бидете роб на вашата кариера. Работете „паметно“ и пронајдете рамнотежа во животот.

Вага

Понекогаш треба да кажете не. Луѓето кои навистина ве сакаат ќе разберат. Започнете да го правите она што ви носи среќа и не дозволувајте другите да утврдат што е добро за вас.

Шкорпија

Оваа година ве очекува нова работа или хоби. На пример, запишете се на часови за готвење или научете нов јазик. Мора да го развиете вашиот ум.

Стрелец

Не мора да го држите срцето заклучено цело време. Не дозволувајте стравот да ве спречи да запознаете личност која емоционално ќе ве исполни. Ако веќе сте во врска или брак, работите на подобрување на комуникацијата.

Јарец

Ова е година кога треба да научите да ги надминувате своите граници. Не се откажувајте од авантурите, забавувајте се со пријателите и искористете ги можностите што ви ги нуди животот.

Водолија

Поминете повеќе време со оние што го сакате. Премногу често сте сами со себе и со своите мисли. Потребна ви е компанија за внатрешна хармонија и развој.

Риба

Време е да ја испуштите фантазијата и креативноста. Свртете ја вашата страст во кариера. Направете го она што навистина ве исполнува.

Извор: ПОПАРА

Коронавирус