вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хороскоп

Со нив нема “лево-десно“: Овие хороскопски знаци секогаш го добиваат тоа што ќе го посакаат

Со нив нема “лево-десно“: Овие хороскопски знаци секогаш го добиваат тоа што ќе го посакаат

Ако сте родени во еден од следниве хороскопски знаци, тогаш дефинитивно знаете како да го добиете тоа што го сакате.

1. Риби

Рибите се склони кон вешто манипулирање, па затоа ќе влезат под вашата кожа и за кратко време ќе го добијат она што го планирале од вас. Поради нивната вродена итрина, нема ниту да забележите дека сте биле изманипулирани.

2. Девица

Решителноста што ја поседува овој знак често се толкува како злоба. Како и да е, нивната склоност да заповедуваат не е злонамерна, и давајќи наредби и критикувајќи, Девиците секогаш наоѓаат начин да го добијат тоа што го сакаат.

3. Вага

Вагите се одлични перфекционисти и нема да запрат додека се не е онака точно како што тие посакуваат. Затоа Вагите честопати важат за напорни луѓе, но истите не се грижат претерано околу ова.