сабота, 28. март 2020. Вести денес: 95
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хороскоп

Следната недела: 5 хороскопски знаци конечно ќе ја осетат среќата

Следната недела: 5 хороскопски знаци конечно ќе ја осетат среќата

ОВЕН

РАБОТА: Можно е да ве следи лош период поврзан за работата, ќе претрпите срам или загуби.

ЉУБОВ: Во љубовта оние во долга врска ќе мечтаат за брак, слободните ќе имаат интересна шанса. Искористете ја, нема да е покаете.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со затнати синуси и појава на мигрена.

БИК

РАБОТА: На работа ќе владее одлична атмосфера во односот со колегите и ќе бидете максимално задоволни.

ЉУБОВ: Доколку сте слободни, некое ново познанство би можело да ви се случи следната недела. Оние во брак или во врска ги чека пеколен период, непотребни караници.

ЗДРАВЈЕ: Можна напнатост, смирете ги нервите.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Можно е на деловен план да се појават некои интриги кои ќе ве закочат да напредувате.

ЉУБОВ: Со емотивниот партнер ќе дојдете до одалечување и мали конфликти.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со грбот, вкочанетост но и проблеми со циркулацијата.

РАК

РАБОТА: Перидот е поволен за планирање и реализирање на деловно патување во странство.

ЉУБОВ: Многу нешта ги криете во себе и нема да ви биде лесно сите тие чувства да и ги покажете на саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте кои намирници ги консумирате, можно е труење.

ЛАВ

РАБОТА: Најдобро би било да не очекувате некои големи промени, ниту пак да се трудите да ги направите, ќе си создадете проблем.

ЉУБОВ: Емотивни сте и потребен ви е партнерот, но тој како да нема слух за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Замор и нервоза.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Немојте да ризикувате премногу со парите бидејќи овој период не е поволен за тоа.

ЉУБОВ: Партнерот од вас ќе бара повеќе од тоа што вие во моментов можете да му го дадете.

ЗДРАВЈЕ: Исфрлете ги масните намирници одреден период.

ВАГА

РАБОТА: Добро проверете ги сите информации кои овој приод ќе стигнат до вас на полето за работа.

ЉУБОВ: Интересното познанство кое ви се случило во вас ќе разбуди убави чувства.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со грлото во вид на инфекција.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Неповолна недела за кредити или позајмици од било кој вид.

ЉУБОВ: Можно е да ве привлекува зафатено лице, но не сте подготвени за тајна врска.

ЗДРАВЈЕ: Можни се воспаленија или инфекции на мочните патишта, мочниот меур или бубрезите.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа, моменталната фаза не ви е баш најдобра, подобрете некои нешта.

ЉУБОВ: Љубовтната ситуација исто така е комплицирана но сепак ќе пронајдете решение.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми поврзани за градниот кош.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Деловниот партнер или колегите може да ви создадат мали проблеми во комуникацијата.

ЉУБОВ: Кога станува збор за вашиот брак, постојат некои неразјаснети проблеми кои ви создаваат тензија. За слободните или оние во врска неповолност- караници без потреба.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со алергии и иритации на кожата.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Можни се мали проблеми на работа па цела недела ќе ја посветите на нивно решавање.

ЉУБОВ: Љубовната врска ви влегла во монотонија, а тоа не ви одговара.

ЗДРАВЈЕ: Осетливо, ќе бидете подложни на вирусни инфекции.

РИБИ

РАБОТА: Нема да и бидете посветени на работата, па така ќе ви се отвори големо слободно време, искористете го паметно.

ЉУБОВ: Некои претставници следната недела ќе ја пронајдат љубовта на животот.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со кардиоваскуларниот систем.