недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хороскоп

Слатки, неодоливи и опасни: Овие хороскопски знаци се најголеми манипулатори

Слатки, неодоливи и опасни: Овие хороскопски знаци се најголеми манипулатори

Нема да можете да одолеете на нивниот шарм, но бидете внимателни и не наседнувајте секогаш на нивните прикани.

БЛИЗНАЦИ

Не им верувајте на она што го кажуваат, или барем нивното кажување земете го со голема доза на резерва. Близнаците често веруваат во искреноста на своите намери, но брзо се предомислуваат.

РАК

Знаат точно што да кажат и со колкава емоција. Раковите знаат како да го добијат она што го посакуваат и ќе направат сѐ за да дојдат до целта. Тие се апсолутни мајстори во манипулацијата со зборови, но и со солзи.

ЛАВ

Лавовите се нарцисоидни, а со самото тоа уверени дека сите го сакаат истото што и тие. Поради тоа ќе се обидат да ја изманипулираат личноста, да го прави она што тие сакаат и да ја уверуваат дека другите идеи се лоши.

ВОДОЛИЈА

Обожуваат да гледаат некој како се заљубува во нив, а кога ќе го постигнат замисленото, го губат интересот и бараат нова занимација. Ако случајно забележат дека вие го губите интересот, со манипулација лесно ќе ве вратат на „правиот“ пат.

Коронавирус