понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 63
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хороскоп

Сите карактеристики на ЛАВ- Еве зошто треба да го имате овој хороскопски знак во ваша близина

Сите карактеристики на ЛАВ- Еве зошто треба да го имате овој хороскопски знак во ваша близина

Лавот е петти знак во хороскопот. Овие луѓе е невозможно да не се приметат, бидејќи тие сакаат да бидат во центарот на вниманието. Тие се амбициозни, креативни и прават секакви напори да се забавуваат и да ги забавуваат другите околу себе. Сосема е вообичаено да се види лавот на сцена, бидејќи овие луѓе никогаш не БЕГААТ од центарот на вниманието. Тие се извонредно талентирани и имаат талент за драматизирање.

Тоа е лав, кралот (или кралица) на џунглата, тие се сметаат себеси за владетели на нивната вселена. Лавовите имаат тенденција да бидат достоинствени и силни. Ставањето на овие луѓе на чело е добра одлука, бидејќи Лавовите се родени да бидат лидери. Тие донекаде можат да бидат арогантни и принципиелни поставувајќи си свои начини на раководење. Тоа значи дека тие се добро организирани, идеалисти и знаат како да ги инспирираат другите луѓе. Лавот е управуван од страна на Сонцето – центарот на универзумот и двигател на нашето битие. Според тоа, Лавовите се сметаат себеси за неопходен центар на универзумот, а оние кои ќе им кажат поинаку, подобро е да внимаваат!

Лавовите се многу самоуверени, а нивниот ентузијазам е безграничен, а заедно со тоа доаѓа и великодушноста на духот и решеноста да успее. Елемент поврзан со Лавот е огнот. Па според тоа, се околу личноста на Лавот е жешко, жешко, жешко. Оние родени под овој знак се бестрашни и силни. Овие луѓе имаат топли срца и сакаат да бидат среќни, но и да ја споделуваат среќата со другите околу себе.

Оние родени под овој знак уживаат во забавата и играта, но најголемите доблести на нивниот карактер се креативноста, идеализмот и лидерството.

Елемент: Оган

Група: Интелектуална

Поларитет: Позитивен

Омилена боја: Златна, портокалова

Владејачка планета: Сонце

Куќа на владеење: Петта

Спротивен знак: Водолија

Среќен камен: Рубин

Период: 23 јули – 22 август

Силни страни: Топлина, хумор, гордост, радост, креативност, страст, великодушност.

Слабости: Ароганција, тврдоглавост, нефлексибилност, егоцентричност, мрзеливост.

Карактеристични белези: Моќни, силни, мускулести.

Сакаат: Театар, одење на одмори, забавување со пријателите, скапи работи, светли бои.

Не сакаат: Да бидат игнорирани, да се соочуваат со тешка реалноста, а не да бидат крал или кралица.

Најдобра средина: Под сонце! Исто така, било кое место каде Лавот ќе има шанса да биде креативен или да блесне пред другите.

Коронавирус