недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 82
home Хороскоп

Сите хороскопски знаци заглавени во лифт

Сите хороскопски знаци заглавени во лифт

Сите хороскопски знаци се заглавени во еден лифт во голем хотел. Меѓутоа, лифтот се заглавува. Како реагираат тие?

Рак : Што се случи? Не се чувствувам најдобро.

Близнаци : Ох, заглавени сме.

Лав :  Ајде, не е ништо страшно. Сигурно е само мала пауза.

Девица: Зошто баш сега?!

Овен:  Да видиме што е (ги притиска копчињата во лифтот)

Скорпија: Но, немојте толку на сила.

Овен: А, дали е подобро само да седиме и чекаме?

Вага: Смирете се, не е време за кавга.

Девица: Знаете ли колку работа ме чека?

Јарец:  Сите имаме некакви обврски, но наместо да создаваме паника, ајде да го направиме тоа што треба.

Водолија: Така е, веројатно можеме да побараме некого. Притиснете го црвеното копче, ве молам.

Близнаци: Секако. Не реагира. Ќе биде весело.

Риби: На некои овде ова им е забавно.

Стрелец: Па веројатно нема да плачеме.

Лав: Слушајте ме добро. Како прво, дали некој од нас има некаков алат.

Водолија: Јас имам нешто, но се уште не можам да утврдам што ќе помогне најмногу.

Бик: Јас не би се шегувал со тоа. Тоа е сепак лифт.

Овен: Сигурно нема да останеме овде цела ноќ. Мора нешто да се преземе.

Скорпија: Каков будала леле.

Вага: Ве молам смирете се. Да не создаваме тензии.

Лав:  Јас ги преземам работите во свои раце. Смирете се останатите.

Рак: Како да се смириме? Веќе пола час сме беспомошни.

Стрелец: Можеби треба да експериментираме.

Јарец: Не, не би смееле да експериментираме воопшто.

Бик: Мене не ме прашувајте ништо. Не можам да размислувам сега.

Близнаци: Ајде да играме друштвена игра додека да помине времето.

Бик: Решението е едноставно. Да чекаме да се средат работите сами од себе.

Рак, Девица и Риби: Сами од себе?!

Водолија: Внимавајте, се мрда лифтот. Дојде струја.

Стрелец: Ајде да прославиме кај мене. Ова беше забавно.

 

Коронавирус