недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 48
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на Свети Николе

home Хороскоп

Што ви носи денешниот хороскоп во здравјето, љубовта и работата?

Што ви носи денешниот хороскоп во здравјето, љубовта и работата?

ОВЕН

Работа: Ве очекуваат нови работни обврски кои ќе мора да ги завршите во краток рок. Важна ви е добра организација.

Љубов: Емотивно сте стабилни и задоволни сте од односот кој го имате со саканата личност.

Здравје: Ќе ви годи дружење со пријателите.

БИК

Работа: Ќе бидете максимално посветени на работните обврски затоа што сакате да напредувате на ова поле.

Љубов: Можно е на некој начин да сте срамежливи и да не ви е лесно да ги покажете чувствата кон саканата личност.

Здравје: Минлива главоболка.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Во текот на денешниот ден може да очекувате многу забавена ситуација на работа, без промени.

Љубов: Искористете ја шансата да ја освоите симпатијата. Денешниот ден ви е поволен за љубов.

Здравје: Внесувајте повеќе магнезиум.

РАК

Работа: Нема да ви биде тешко да се организирате на полето работа затоа што соработниците многу ви помагаат на ова поле.

Љубов: Ве очекува интересно познанство кое подоцна би можело да води кон емотивна врска.

Здравје: Вкочанетост во грбот.

ЛАВ

Работа: Ве очекува добар период за работни промени, доколку такво нешто имате во план. Доаѓа момент на одлука.

Љубов: Очекувајте поволен ден за однос со саканата личност. Слободните Лавови и натаму ќе останат сами.

Здравје: Одлично.

ДЕВИЦА

Работа: Имате доста работни обврски, но сте подготвени да им се посветите затоа што ви е важно на ова поле да се докажете.

Љубов: Задоволни сте од својот брак и односот кој го имате со партнерот. Наскоро планирате деца.

Здравје: Проблеми со крвниот притисок.

ВАГА

Работа: Поволен ден за работа. Може да очекувате дека ќе добиете убави вести кои ќе ви бидат значајни.

Љубов: Ако постои личност која ви се допаѓа и таа сака да врска со вас.

Здравје: Без проблеми.

ШКОРПИЈА

Работа: Подготвени сте да се впуштите во новиот работен предизвик кој на долги патеки ќе ви донесе одлични резултати и добра заработувачка.

Љубов: Ве очекува шанса со саканата личност да поразговарате околу иднината.

Здравје: Внимавајте што јадете.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате мотивација и подготвени сте да се посветите на работата. Очекувајте дека ќе биде се’ како што треба.

Љубов: Пред вас е фаза во која многу лесно ќе ги покажувате емоциите, и партнерот ќе ужива.

Здравје: Главоболка.

ЈАРЕЦ

Работа: Значајна финансиска добивка ќе ви го поправи расположението. Среќата е на ваша страна.

Љубов: Можно е во вашиот брак да дојде до караници кои никако не можете да ги избегнете.

Здравје: Проверете ги хормоните.

ВОДОЛИЈА

Работа: Имате големи очекувања на работното поле, и многу ви е важно да реализирате одреден успех.

Љубов: На саканата личност искрено и ставате до знаење какви намери имате и не планирате да отстапите од тоа.

Здравје: Вртоглавица.

РИБИ

Работа: Се трудите да покажете на надредените дека сте подготвени ад се посветите на работата и да ја докажете својата способност.

Љубов: Ви се допаѓа личност која не ја познавате доволно добро, но вас нејзината енергија ве привлекува.

Здравје: Добро.

Коронавирус