петок, 3. декември 2021. Вести денес: 161
home Хороскоп

Што ви носи денес вашиот хороскопски знак?

Што ви носи денес вашиот хороскопски знак?

Дневен хороскоп за 7-ми март.

Овен

Откако Уран ќе ве ослободи од прегратката, вашето расположение ќе добие романтична нијанса. Неодамнешен познаник ќе биде од особена важност. Тој ќе ви испрати повеќе од еден бизнис предлог денес, но е премногу рано да се дадат конечни заклучоци. Тоа ќе биде поврзано со резултатите од претходната активност.

Бик

Чекор напред ќе ги oднесе овој ден оние претставници на вашиот знак кои се заинтересирани за својот професионален напредок. Обидете се да ги одржувате аранжманите и да не доцните за вашите состаноци. Вашата финансиска состојба може да предизвика анксиозност, но ситуацијата не е толку лоша како што изгледа. Не се потпирајте на вашата интуиција.

Близнаци

Прецизно се занимавате со активности поврзани со планирање на кредити, подготовка за патување, документи за имот. Минута забавување може да ве чини многу. Ако сте почнале љубовна врска, откажете се од идејата за “прикажување на ликот”. Новите партнери ќе ви понудат соработка, не станувајте премногу ентузијасти.

Рак

Професионалните ангажмани ќе бидат повеќе од вообичаените, но ќе се справите со тешкотиите, кои и да се. Одговорете со насмевка на предизвиците ако сакате да го привлечете вниманието на другите и да ја обезбедите соработката. Бидете толерантни за грешките на новите колеги.

Лав

Првичната идеја може да била да понудите нов проект на дискусија, но во почетокот на денот ќе ви доверат итна задача со која треба да се справите до пладне. Не се исклучени технички тешкотии кои влијаат на финансиите. Попладне ќе можете да ги реализирате размислите и ќе добиете поддршка од личност која до неодамна не ве забележала.

Девица

Искуството денес може да се движи од смеа до солзи. Пријатните емоции ќе бидат поврзани со вашите професионални појави, а не толку пријатните со лични и семејни врски. Може да страдате од помали материјални загуби, но нема да бидат фатални.

Вага

Ќе ги постигнете своите цели благодарение на вашата необична енергија и иницијатива. Вие нема да имате доволно информации за да направите сериозни деловни одлуки, па затоа потпирајте се на вашата интуиција, а не “да се борите со ветерници”. Ако некој ви предизвика срцебиење, тогаш околностите ќе ви овозможат да се зближите.

Скорпија

Ќе има некои иновации поврзани со вашата работа. Може да ви биде понудена нова работа каде што социјалните и животните услови ќе бидат подобри, но финансиите ќе бидат понеповолни. Размислете за ефектот на вашата одлука во перспектива. Не мешајте деловни врски со лични, ќе ви биде жал.

Стрелец

Добрата вест ќе го поттикне расположението рано наутро, ќе ве поттикне со оптимизам и ќе го активирате вашето чувство за хумор. Дури и напорната работа ќе дојде и од прв пат. Дискутирајте ги во неформална средина параметрите на трансакции кои се во почетната фаза на развој.

Јарец

Вашата работа денес ќе биде претежно тимска работа и ќе треба да му го покажете на членовите колективното значење, Ќе ви треба забрзан одговор, и некој ќе се обидува да “ескивира”. Ефектот ќе биде двоен. Вашите резултати ќе бидат ценети и незаинтересираните лица ќе бидат отстранети од вашата патека.

Водолија

Ќе имате можност да ја следите вашата инспирација, да се справите со нешто ново, кое одамна демне во вашите мисли, но не ви  се давало шанса да го започнете. Тоа ќе биде поврзано со стекнување нови знаења и само-подобрување. Ќе уживате во целата поддршка на вашата сакана личност, покажете дека ја ценат.

Риба

Професионалните врски ќе подлежат на некои промени. Ќе можете да ја проширите својата сфера на влијание и да ги стабилизирате своите позиции. Не се потпирајте на стандардни шеми за регулирање на вашите лични односи. Користете ги можностите на вашата фантазија.

Коронавирус