недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 10
home Хороскоп

Што од својот партнер сака секој хороскопски знак?

Што од својот партнер сака секој хороскопски знак?

Секој знак бара различни карактеристики кај партнерот. Лавовите сакаат да се чувствуваат моќно и сакано, Вагите сакаат партнерот да се однесува кон нив со почит, а на Близнаците им се потребни чести докази за љубов

Секој хороскопски знак има преференции за својот партнер, а што точно очекуваат од нив и за што сонуваат, прочитајте подолу:

Овен

Овен за врска бара партнер кој е сигурен и кој нема да се потпре премногу на него. Нивната цел е рамноправно партнерство и доверба, без осуда.

Бик

За Биковите е многу важно да знаат колку ги сака нивниот партнер, па затоа ќе изберат некој што постојано ќе им го покажува тоа. Потребен им е некој што ќе ја разбере нивната „посебност“ и кој ќе им посвети доволно внимание.

Близнаци

Партнер полн со енергија одговара на среќните и разговорливи Близнаци. Тие бараат некој што ќе ги слуша и кој ќе може да биде во чекор со нив.

Рак

Романтичните Ракови бараат сродна душа на која можат да се потпрат. Лојални и искрени, тие бараат некој сличен на себе со кој целосно ќе се поврзат.

Лав

Овој знак сака да биде во центарот на вниманието, да му се восхитуваат и завидуваат другите, па затоа не е чудно што бараат партнер кој ќе им го обезбеди тоа. Но, не значи дека тој нема да врати исто толку љубов и восхит на својот партнер.

Девица

Логички и аналитички Девиците бараат партнер со кого првенствено ќе се поврзат на интелектуално ниво. Но, кога ќе се решат за партнер, тие ќе му го дадат целото свое срце.

Вага

Фината и гостопримлива Вага ќе бара слични атрибути кај своите партнери. Се земаат предвид само луѓето кои имаат убави манири и кои ќе се однесуваат кон нив со почит.

Скорпија

Тие се многу сериозни во љубовта и не се склони кон игри. Тие бараат партнер кој е лојален и подготвен да ја придружува Скорпијата во неговите авантури. И кога ќе најдат партнер кој им одговара, тие се склони кон љубомора, па вистинскиот партнер мора да знае како да се справи со тоа.

Стрелец

Тешко е да одлучат за партнер, но кога ќе донесат одлука, тоа е доживотно. Тие сакаат авантури и предизвици, тоа ги исполнува со енергија, така што ќе очекуваат нивниот партнер да биде подготвен за секакви предизвици.

Јарец

Знак посветен на успехот и кариерата, Јарец ќе бара партнер кој има слични амбиции. Откажувањето никогаш не е опција, па срдечноста, амбицијата и способноста се карактеристиките што Јарецот ги бара кај својата партнерка.

Водолија

Човекот во знак на Водолија не сака ни да знае како ќе изгледа неговиот следен ден, и каде да планира една недела или еден месец, бара партнер кој е слободоумен, подготвен за авантура и спонтан.

Риби

Филмските романтичари секогаш се во потрага по вечна љубов. Рибите ќе се гушкаат со некој што ќе им даде чувство за таа филмска љубов и кој може да ги исполни нивните романтични фантазии.

ЕУРО 2020

Македонија