понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 161
home Хороскоп

Што му треба на секој хороскопски знак за да се чувствува пријатно во врската?

Што му треба на секој хороскопски знак за да се чувствува пријатно во врската?

Кога барате партнер, сигурно забележувате дали поседува некои одредени карактеристики што ви се потребни за да ви биде пријатно во врската. Астрологијата открива што му треба на секој хороскопски знак за да се чувствува удобно со партнерот.

Овен
Доверба – Овните сакаат да знаат дека нема да заминете и нема да ги повредите.

Бик
Комуникација – Биковите сакаат да знаат дека можат да разговараат со вас за сè и сешто.

Близнаци
Поддршка – Близнаците сакаат да знаат дека ќе бидете тука за нив во тешки времиња и секогаш ќе се обидувате да ги расположите.

Рак
Автентичност – Раковите сакаат да знаат дека нивниот партнер е искрен со нив во секое време.

Лав
Квалитетно време – Лавовите треба да знаат дека сте подготвени да одвоите многу време за нив и да ви бидат приоритет.

Девица
Хемија – Девиците треба да знаат дека постои искра и дека вашите интереси се усогласуваат.

Вага
Стабилност – Вагите треба да знаат дека врската е мирна и силна.

Скорпија
Посветеност – Скорпиите треба да знаат дека вие сте исто толку сериозни во врска како што се тие, за да се чувствуваат пријатно.

Стрелец
Време – На Стрелците им е потребна шанса да запознаат некого пред целосно да ѝ се посветат на таа личност.

Јарец
Пријателство – Јарците треба да знаат дека нивната врска е подлабока, а не дека станува збор само за физичка привлечност.

Водолија
Истрајност – Водолиите треба да знаат во што влегуваат и не сакаат никакво изненадување.

Риби
Храброст – Рибите треба да знаат дека сте во нивна близина и ќе ги поддржувате за сè што ќе решат да направат.

Коронавирус