четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 155
home Хороскоп

Шкорпијата во љубовна криза, Девицата ќе добие пари

Шкорпијата во љубовна криза, Девицата ќе добие пари

ОВЕН

Денешниот ден не ви е поволен за работа. Водете сметка околу можните грешки од ваша страна. Можни се мали несогласувања со личноста која ви значи. Сепак, до крајот на денот ќе успеете се да решите. Чувствителни бубрези.

БИК

Можете многу лесно да одите во несогласувања со колегите кои не размислуваат исто како вас. Лесно ја прекинувате врската со личноста која ви значи. Сметате дека сте погрешиле во изборот на партнерот. Посетете лекар.

БЛИЗНАЦИ

Оптоварени сте со проблеми кои не сте ги направиле поради ваша вина. Највише од се ви пречи неправда. Лесно доаѓате до нови познанства кои ќе ве водат во љубовна врска. Проблеми со аритмија.

РАК

Ако сакате да ја докажете својата способност кога е во прашање работата, побарајте од надредените прилика да напредувате. Може да го поправите односот со партнерот ако се потрудите да поработите на комуникацијата. Проблеми со варењето.

ЛАВ

Подготвени сте на промени кога е во прашање работата и повеќе не сакате да трпите работи кои не ви одговараат. Ако постојат било какви несогласувања помеѓу вас и партнерот, ќе ги решите. Болки во грлото.

ДЕВИЦА

Ќе добиете прилив на пари кој ќе ви го поправи расположението. Денот ви е генерално добар за работа. Барате сигурност крај личност која ќе покаже дека не е вистинскиот избор на партнер за вас.Губење на апетитот.

ВАГА

Имате поддршка од своите соработници кои во вас гледаат некој вид на пример. Очекувајте поволен ден за работа. Ве очекува нова авантура во која ќе уживате. Може да очекувате позитивен ден. Одлично се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Имате јасно зацртани цели кои ќе успеете да ги остварите ако бидете упорни и доследни.Не посветувате доволно време на својот партнер. Вашиот однос оди кон сериозна криза. Проблеми со главоболка.

СТРЕЛЕЦ

Очекувајте поволен ден на полето работа. Пред вас се решенија за некои стари проблеми.Можно е да сте го прекршиле ветувањето кон саканата личност, и поради тоа сега ве гризе совест.Посетете стоматолог.

ЈАРЕЦ

Можно е да се случуваат некои промени кои не ви одговараат. Работната стабилност ви е раздрмана. Имате несогласувања со саканата личност. Ве очекува период во кој вашиот однос ќе биде во криза. Вознемирени сте.

ВОДОЛИЈА

Пред вас е период кој ви носи нови работни прилики. Важно е на време да ја препознаете својата шанса. Ако сте слободни, некоја личност од кругот на пријатели би можела да ви ги признае чувствата кон вас.
Добро се чувствувате.

РИБИ

Ве очекува период во кој ќе бидете наклонети кон носење пребрзи заклучоци на работното поле. Партнерот ќе се постави ладно кон вас, а таквиот став, на некој начин, доведува до разочарување. Потребно ви е повеќе одмор.

Коронавирус