сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Шкорпијата незадоволна од брачната ситуација, Бикот пред големи промени

Шкорпијата незадоволна од брачната ситуација, Бикот пред големи промени

ОВЕН

Можно е да бидете наклонети кон некои ризични потези, но овој пат тоа ќе ви се исплати. Неочекувано доаѓате до средба со личноста која ќе покаже дека и значите. Такихардија е можна.

БИК

Големи промени се пред вас. Потрудете се одредени измени не ги прифаќате толку тешко. Можно е со саканата личност да планирате заеднички живот, и се повеќе размислувате за брак. Можни проблеми со стомакот.

БЛИЗНАЦИ

Водете сметка околу тоа дали сите информации кои доаѓаат до вас се вистинити затоа што може да имате проблеми со неискрени соработници. Не сте претерано заинтересирани за љубовните случувања и промени. Можни проблеми со грлото.

РАК

Изненадувачки пресврти на ова поле би можеле да ви донесат неочекувани стресови. Можно е да сте дошле до караници со личноста која ви значи. Ако се потрудите, ќе ја расчистите ситуацијата. Внимавајте на исхраната.

ЛАВ

Вашата нервоза може да го расипе впечатокот кој го оставате на работното поле. Поработете на самодовербата. Пред вас е прилика со новата личност да остварите стабилна и сериозна љубовна врска. Проблеми со бубрезите.

ДЕВИЦА

Препорака е да го дадете својот максимум на работното поле, за во иднина да можете да напредувате. Потребно е да се потрудите и на партнерот да му кажете какви очекувања имате од него. Намалете со внесот на храна.

ВАГА

Денешниот ден не ви е поволен на ова поле. Големи се шансите да имате некои неочекувани проблеми со соработниците. Саканата личност ќе покаже дека не е сигурна во своите чувства. Проблеми со варењето на храната.

ШКОРПИЈА

Нетрпеливи сте и поради тоа можете да ги загрозите работите кои ве очекуваат. Не сте задоволни од брачната ситуација, и сметате дека страста меѓу вас и партнерот се изгасила. Проверете ја крвната слика.

СТРЕЛЕЦ

Максимално сте посветени на обврските и саката вашиот труд да се види и препознае. Чувствувате дека сте подготвени за напредување. Ако имате партнер, односот со него полека ќе напредува. Добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Сте влегле во нова работа и сакате да ги видите позитивните резултати од тоа што поскоро. Ве очекуваат шанси и за некои нови проекти. Ново познанство ви се случува на местото на кое најмалку очекувате да запознаете партнер. Чувствителна глава.

ВОДОЛИЈА

Можно е поради проблемите во комуникацијата со надредените да имате потешкотии на работа. Сте одлучиле на партнерот да ги покажете своите искрени чувства. Наскоро ве очекува разговор за иднината на врската. Водете сметка околу алергии.

РИБИ

Ако се надевате на голема промена, би требало да бидете трпеливи затоа што нема да биде се толку лесно. Вашето незадоволство од моменталната врска станува од ден на ден се поголемо. Наскоро ќе дојде до прекин. Проблеми со крвната слика.

Коронавирус