понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 89
home Хороскоп

Шкорпијата неподготвена за промени, Вагата пред нова љубов

Шкорпијата неподготвена за промени, Вагата пред нова љубов

ОВЕН

Можно е некое време да сте го препуштиле главниот збор некому, но сега сте подготовени да се вратите на голема врата. Потребно е на саканата личност да и покажете дека ви значи и дека имате сериозни намери. Проблеми со циркулацијата.

БИК

Немојте да очекувате премногу нови случувања во текот на денешниот ден. Доста работи би можеле да ве разочараат. Време е со саканата личност сериозно и искрено да поразговарате околу своите очекувањ во врска со иднината. Уморни сте.

БЛИЗНАЦИ

Поволен е ден за промени на полето работа, ако сте планирале да поминете на друго работно место, ќе имате шанси за тоа. Би можеле многу лесно да одите од врска во врска и да менувате партнери. Водете сметка околу своите колена.

РАК

Финансиите не ви се силна страна во моментов. Доста работи ве оптоваруваат и загрижени сте за својата работа. Тешко ги покажувате своите искрени чувства затоа што се плашите дека ќе бидете силно повредени. Водете сметка околу внесот на витамини.

ЛАВ

Не ви е поволен денот за одлуки на ова поле. Но, доста работи ќе бидат онака како што сте ги очекувале. Партнерот ќе покаже дека е подготвен да прави сериозни планови за заедничка иднина со вас. Чувајте се од алергии.

ДЕВИЦА

Ве очекува период во кој ќе имате понуда за промена на работното место. Пред вас е поволен ден. Дошло време да бидете отворени кон саканата личност кога се во прашање вашите чувства. Пад на имунитетот.

ВАГА

Ако сте брзоплети, ќе направите некоја грешка на работа. Ќе имате шанса за ново познанство. Подготвени сте за нова љубовна врска. Срцеви пречки.

ШКОРПИЈА

Не сте сега подготвени за промени кога е во прашање работата и работите она што можете за да ја одржите моменталната ситуација. Неповолен е денот за познанства, на полето љубов сега некако се повлекувате во себе. Избегнувајте тешка храна.

СТРЕЛЕЦ

Доколку сте планирале да се посветите на обврските, сега е добар период така да направите. Можно е да морате малку повеќе да се посветите на саканата личност, која чека на вашето внимание. Избегнувајте цигари.

ЈАРЕЦ

Може да се надевате на почнување на соработка со личност која ќе ви отвори врата кон некои нови можности. Поволен ден за средба со саканата личност, особено ако сте во врска на далеку. Размислувате за диета.

ВОДОЛИЈА

Не сте задоволни од ситуацијата на работното поле и работите се што можете за да остварите промена. Ги преиспитувате своите можности и доаѓате до заклучок дека партнерот не го гледате повеќе со исти очи. Проблеми со синусите.

РИБИ

Подготвени сте за нови одлуки на ова поле. Ќе го дадете својот максимум за да остварите што подобра ситуација на ова поле. Можно е да сте подготвени да направите прв чекор за да ја освоите својата симпатија. Проблеми со нервозата.

Коронавирус