четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 175
home Хороскоп

Шкорпијата им се препушта на емоциите, Овенот незаинтересиран за брак

Шкорпијата им се препушта на емоциите, Овенот незаинтересиран за брак

ОВЕН

Размислувате во правец на проширување на работата на странски пазар. Се ангажирате во правец на добивање информации што законото вели за такво нешто. Целосно сте незаинтересирани за брак и партнер. Задоволително здравје.

БИК

Се обидувате да ги надминете потешкотиите, но тоа не ви оди од рака. Иако сте обесхрабрени, и понатаму сте упорни да ја постигнете целта. Ви пречи што брачниот партнер е фокусиран на сите области, освен на брачната. Имунитетот е во пад.

БЛИЗНАЦИ

Тврдоглави сте, упорни, не се откажувате од целта, иако е очигледно дека постојат поголеми тешкотии. Емотивно сте фрустрирани и верувате дека нема да најдете никогаш вистинска личност за вас. Мускулите се слави, би било добро да почнете да вежбате.

РАК

Задоволни сте како работата се одвива. Доколку имате закажно рочиште, ќе пројдете одлично на суд. Бракот е во криза. Имате впечаток дека што и да пробате, нема спас затоа што емоциите на партнерот исчезнале. Стабилно здравје.

ЛАВ

Би било добро да избегнувате преговори или да пратите некој да ве смени. Непопустливи сте, па може да ве очекува фијаско на преговарачката маса. Задоволни сте како врската се развива. Стабилно здравје.

ДЕВИЦА

Толку сте незадоволни со соработката, што изненадувачки ја прекинувате. Поради финансиите сте загрижени и нервозни. Целосно сте незаинтересирани за менување на статусот на слободна личност. Нервите се чувствителни.

ВАГА

Работата е стабилна, а работата ја одработувате без брзање, во работна, но опуштена атмосфера. Го замарате партнерот зборувајќи му едно те исто, и барате од него да го промени своето однесување што не му паѓа на памет. Одлично здравје.

ШКОРПИЈА

Ве очекува сериозен разговор со надредената личност. Не е задоволна од вашите резултати. Ви дава совети и сугестии како да го решите проблемите. Во целост се препуштате на емоциите. Презадоволни сте од врската. Главоболка е можна.

СТРЕЛЕЦ

Проблемите толку се насобрале што не успевате да ги решите. Не ви годи притисок на работа. Брачниот партнер ви пружа поддршка која во овој период ви е неопходна. Многу сте нервозни и загрижени. Потребен ви е одмор.

ЈАРЕЦ

Тајните работни преговори одлично напредуваат. Со колегите правите долгорочни планови. На полето љубов нема никакви случувања и тоа го прифаќате како неминовност. Стабилно здравје. Одморајте со книга, музика или пијалок.

ВОДОЛИЈА

Одличен ден за решавање на судски прашања. Се се одвива во ваша корист. Поради тоа се чувствувате моќно и победнички. Презадоволни сте од врската. Уживате во опуштена атмосфера со партнерот. Стабилно здравје.

РИБИ

Вашиот успех одекна. Уживате во пофалбите. Се чувствувате самоуверено. Односот со брачниот партнер е стабилен. Во опуштена атмосфера разменувате информации за тековните случувања. Одлично здравје.

Коронавирус