недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 30
home Хороскоп

Шкорпијата и Бикот во можен флерт, љубовта не е приоритет за Овенот

Шкорпијата и Бикот во можен флерт, љубовта не е приоритет за Овенот

ОВЕН

Ќе имате доста работни обврски во текот на денешниот ден. Водете сметка организацијата да биде што подобра. Моментално љубовниот живот не ви е приоритет, и поради тоа вашиот партнер се лути. Можен пад на имунитетот.

БИК

Имате слободно време, и нема да бидете преоптоварени со работа, туку ќе се свртите кон некои важни работи. Поволен ден за љубовното поле. Може да очекувате флерт. Полни сте со енергија.

БЛИЗНАЦИ

Доколку се занимавате со приватна работа, пред вас е важен ден. Ви стигнуваат некои вести кои сте ги очекувале. Имате максимална доверба во својот партнер и знаете дека тој никогаш нема да ве „предаде“. Внимавајте на исхраната.

РАК

Ве очекува шанса да склопите некој договор кој ќе ви донесе нови прилики и можности. На полето љубов ви се случуваат важни промени. Можни се болки во грлото. Посетете лекар.

ЛАВ

Ве очекува можност да ја зголемите вашата заработувачка. Ќе бидете задоволни од околностите на работното поле. Не ве очекуваат големи промени на полето љубов, засега останува стабилна ситуација. Губење на апетитот.

ДЕВИЦА

Можно е во текот на денешниот ден да ве следи мал пад на концетрацијата и да немате доволно енергија за работа. Саканата личност не ја разбрала вашата добра намера на вистинскиот начин. Пад на имунитетот.

ВАГА

Пробувате да ја разбудите својата креативност и да најдете инспирација во секојдневните работи. Можно е да имате трема пред средбата со личноста која ви се допаѓа. Не се грижете, чувствата се взаемни. Уморни сте.

ШКОРПИЈА

Може да се потпрете на помош од своите соработници кои секогаш се тука за вас. Со заеднички сили ги решавате проблемите. Ако сте слободни, можен е флерт со личноста која сте ја запознале преку пријател. Проблеми со циркулација.

СТРЕЛЕЦ

Можно е да не сте добиле поддршка која сте ја очекувале и сега е време да ги преиспитате своите планови. Можно е познанство со личноста која дели исти интереси како и вас. Пред вас е интересен ден. Проблеми со зглобовите.

ЈАРЕЦ

Можно е да имате некои мали несогласувања во работните преговори, но се можете да решите лесно. Запознавате интересна личност во својата близина. Проблеми со алергија.

ВОДОЛИЈА

Немојте да очекувате премногу од денешниот ден. Држете се на рутинските и секојдневните работи. Можно е да не ви цветаат рози ако сте во долга врска или брак. Се чувствува голема дистанца. Лошо варење на храната.

РИБИ

Трошоците се непредвидени, но ќе успеете да најдете баланс во својот финансиски план. Можно е да имате проблеми во комуникацијата со саканата личност. Намелете го кофеинот, чувајте го срцето.

ЕУРО 2020

Македонија