четврток, 15. април 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Шкорпијата да избегнува алкохол, Овенот да не реагира импулсивно

Шкорпијата да избегнува алкохол, Овенот да не реагира импулсивно

ОВЕН

Немојте да реагирате импулсивно. Потрудете се на полето работа да бидете доволно одмерени. Можно е да посакувате нова љубов, и поради тоа сте чувствителни. Болки во грлото.

БИК

Не ви е претерано поволен ден за работа, па најдобро е денеска да не влегувате во било какви нови договори. Може да очекувате добар однос со партнерот. Ако сте слободни, здодевно ви е. Вртоглавица.

БЛИЗНАЦИ

Доколку планирате некои нови вложувања, ќе ви се исплати. Во следниот период судбината ви е наклонета. Очекувајте интересен развој на случувањата со личноста која ви се допаѓа. Слаба циркулација во нозете.

РАК

Ве очекува шанса да напредувате. Доаѓа време во кое секој напорен труд ќе ви се исплати. Ве очекува интересно познанство преку пријател, кое лесно би можело да доведе до врска. Сосема добро.

ЛАВ

Потрудете се сериозно да се посветите на своите обврски и да бидете одговорни кога е во прашање вашата работа. Крај саканата личност чувствувате некој вид напнатост, и не ви е јасно зошто е тоа така. Проблеми со бубрезите.

ДЕВИЦА

Сте решиле да се посветите на својата работа и да завршите некои важни обврски. Не може веќе да ги одолговлекувате работите. Можно е трпеливо да чекате на тоа личноста која ви значи да ви покаже чувства. Проблеми со стомакот.

ВАГА

Ако сте напнати или нервозни, ќе бидете наклонети кон тоа со работните соработници да влегувате во големи конфликти. Спонтано ќе успеете да остварите познанство кое подоцна ќе ве носи до врска. Пад на имунитетот.

ШКОРПИЈА

Нови информации ви доаѓаат наскоро. На полето работа сте подготовени да се свртите кон нови прилики. Можно е да ви се допаѓа личност која е повлечена или тешка во покажување чувства. Избегнувајте алкохол.

СТРЕЛЕЦ

Вам овој ден ви е поволен за работа. Ќе успеете да ги реализирате плановите кои ги имате. Доаѓате до интересно познанство. Ако сте зафатени, тогаш ве очекува период во кој убаво ќе се сложувате со партнерот. Полни сте со енергија.

ЈАРЕЦ

До крај на денот ќе имате некои пресврти на полето работа. Можно е во поголемиот дел од времето да бидете под стрес. Ви се враќа љубовта од минатото. Ни самите не знаете дали сакате помирување.Несоница и нервоза.

ВОДОЛИЈА

Потрудете се да ги исправите грешките кои во минатото сте ги правеле, за некои работи подобро да функционираат.
Не сакате да се откажете од партнерот кој ви покажува дека сака да се оддалечи од вас. Проблеми со нозете.

РИБИ

Ќе направите се што можете на ова поле, за да дојдете до остварување на своите цели и амбиции. Пред вас е поволна фаза. Ви се појавува личност во која ќе се вљубите. Водете сметка околу внес на шеќер.

Коронавирус