среда, 11. мај 2022. Вести денес: 44
home Хороскоп

Шкорпија во бело, Близнаци никако во сино- погледнете како да се облечете за Нова година за да имате среќа

Изберете ја бојата на облеката за новогодишната ноќ според вашиот хороскопски знак- за да биде добра годината.
Шкорпија во бело, Близнаци никако во сино- погледнете како да се облечете за Нова година за да имате среќа

Овен: Претставниците на овој знак потребно е да ги преферираат портокаловите нијанси. Мажите ќе бидат неодоливи со портокалова вратоврска.

Бик: Астролозите препорачуваат на новогодишната ноќ овие знаци да ја носат сината боја во било која нијанса, измешана со црна боја. На пример, обичен црн костум и светлосина кошула или црн фустан со сина марама.

Близнаци: За да биде добра годината, тие треба да бидат облечени во светли нијанси на зелена или жолта. Но во никој случај да не носат сина боја, во оваа новогодишна ноќ зашто сината не е Вашата боја за следната година.

Рак: На нив им се препорачува да се облечени во виолетова и нијанси на сината боја.

Лав: Златна – најдобар избор за влегување во следната година.

Девица: Вие сте ѕвезда, Ви се нуди избор од неколку бои. Најдобро е да се во црвени нијанси, исто така се погодни и сина, виолетова и нијанси на зелена боја. Но жолт фустан на девојките астролозите не им препорачуваат.

Вага: Единствено што велат за нив астролозите, е да бидат, модерни, елегантни, но за балансот на боите може спокојно да одлучат сами.

Шкорпија: Обидете се да најдете во Вашата гардероба облека во светли бои, по можност бела боја. Бела- е Вашата боја за среќа во текот на целата година.

Стрелец: Вашата боја за следната година е сината! Во овие нијанси ќе се чувствувате мирно и ќе бидете во хармонија со себе си и другите.

Јарец: Препорачливо е во целата следна година да носите нијанси на зелена боја.

Водолија: Боја – жолта. Или … портокалови нијанси, тоа сте Вие во следната година.

Риби: За вас астролозите препорачуваат да комбинирате црно и бело во годината што следи, а на Нова Година е подобро да Ве видат во жолта или црвена.

Коронавирус