недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Шкорпиите немаат доверба во колегите, стрелците со криза во љубовта, дневен хороскоп

Шкорпиите немаат доверба во колегите, стрелците со криза во љубовта, дневен хороскоп

ОВЕН

Работа: Не сте задоволни од работната ситуација и пробувате да најдете начин малку да се активирате.

Љубов: Покажете и ги на саканата личност вашите искрени чувства. Важно е за се да бидете отворени.

Здравје: Избегнувајте цигари.

БИК

Работа: Доаѓа време во кое ќе успеете да остварите работен напредок. Конечно, ќе бидете задоволни од својата работа.

Љубов: Едно лошо искуство од минатото ве прогонува и не можете да го отргнете.

Здравје: Проверете ја својата диоптрија.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е денеска да донесете важна одлука на полето работа. Подготвени сте да менувате некои работи во драстична смисла.

Љубов: Доколку сте слободни може да очекувате ново познанство во кое ќе уживате.

Здравје: Ќе ви годи опуштање со пријателите.

РАК

Работа: Ве очекува ден во кој ќе успеете да ги остварите своите работни планови и цели. Ќе бидете задоволни од себе.

Љубов: Новото познанство на некој начин ви буди и поттикнува силни чувства.

Здравје: Психички сте оптоварени.

ЛАВ

Работа: Се чувствувате прилично загрижено. Можно е работите на ова поле да не одат онака како што сте сакале и планирале.

Љубов: Бидете искрени кон себе и потрудете се да ги прифатите сите чувства кои ги имате.

Здравје: Чувствителни синуси и наклонетост кон настинка.

ДЕВИЦА

Работа: Обратете внимание на новите информации кои стигнуваат до вас. Време е сериозно да ги сфатите промените.

Љубов: Можете да очекувате многу поволни околности на љубовно поле. Ќе бидете задоволни.

Здравје: Проблеми со крвната слика.

ВАГА

Работа: Не е претерано поволен ден за работа и избегнувајте било какви големи ризици. Потрудете се да се занимавате со рутински и вообичаени обврски.

Љубов: Тешко ви е да се помирите со мааните на партнерот.

Здравје: Избегнувајте претерано напрегнување.

ШКОРПИЈА

Работа: Немате доволно доверба во своите соработници и ви се чини дека постојат некои скриени работи зад вашиот грб.

Љубов: Тешко ви е да остварите стабилност со личноста која ја сакате. Вие сте многу поинаков карактер.

Здравје: Проблеми со алергијата.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ќе бидете преоптоварени со обврски па нема да ви биде лесно да го испратите тоа напорно темпо.

Љубов: Можно е да имате криза со саканата личност и вашиот однос да оди во некоја сосема погрешна насока.

Здравје: Не е поволен ден за вашето здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Очекувајте среќни околности низ кои ќе профитирате. Полето на заработка е позитивно.

Љубов: Тешко ви е да донесете нова одлука на ова поле. Саканата личност ви делува ладно.

Здравје: Малаксаност.

ВОДОЛИЈА

Работа: На полето приватна работа може да имате некои пречки. Потрудете се да бидете подобро организирани.

Љубов: Ќе имате чести расправии со личноста која ви значи. Очекувајте компликации.

Здравје: Чувствителна бешика.

РИБИ

Работа: Потрудете се да дадете се од себе на ова поле. Ќе успеете да ги реализирате своите планови ако бидете упорни.

Љубов: Саканата личност ги покажата своите длабоки чувства и потреби. Се чувствувате убаво кога сте заедно.

Здравје: Респираторни инфекции.

Коронавирус