понеделник, 12. април 2021. Вести денес: 145
home Хороскоп

Шанса за напредок за Бикот, Близнаците ги очекува нова врска

Шанса за напредок за Бикот, Близнаците ги очекува нова врска

ОВЕН

Преоптоварени сте од обврските на работа. Не ви е лесно да донесете нови одлуки на ова поле. Тежок период е пред вас и на полето љубов, како да не можете да остварите потполно задоволство. Проверете ја крвната слика.

БИК

Ќе ви се укаже шанса да напредувате. Ќе бидете задоволни од ситуацијата која ќе ја остварите на ова поле. Нагло ќе дојдете до проблем во односот со брачниот партнер. Можно е да има бурна караница. Водете сметка околу срцето.

БЛИЗНАЦИ

Ако се занимавате со приватна работа, добар е денот да решите некои проблеми од порано. Нова врска ве очекува, пред вас е шанса на ова поле да најдете своја среќа. Проблеми со варењето.

РАК

Ве очекува кратко патување кое за работа би можело да биде многу важно. Комуникацијата со партнерот е занишана, но вие барате начини некако да ја исправите ситуацијата во која се наоѓате. Проблеми со дишните патишта.

ЛАВ

Во некои ситуации се чувствувате беспомошно и тоа ве оптоварува. Не сакате кога работите се одвиваат надвор од ваша контрола. Постои дистанца меѓу вас и партнерот, љубовните проблеми се гледаат. Денешниот ден користете го за одмор.

ДЕВИЦА

Ве очекува период на промени на работното поле, па ќе треба некое време на некој начин да се навикнете. Враќањето на поранешната љубов емотивно ве тресе. И натаму не сте залечиле некои рани од минатото.Занимавајте се со спорт.

ВАГА

Важно е да бидете подготвени да дадете се од себе за да се посветите на работата. Потребно е да бидете сосема искрени во односот кон саканата личност ако сакате стабилна врска. Добро се чувствувате и убаво сте расположени.

ШКОРПИЈА

Ве очекува тежок ден за работа. Пред вас е период во кој ќе имате доста проблеми. Пред вас е шанса да остварите подобар однос со саканата личност, треба само малку околу тоа да се потрудите. Засилете го својот имунитет.

СТРЕЛЕЦ

Ве очекува поволен ден во кој ќе бидете задоволни од ситуацијата на работното поле. Ве очекува интересно познанство кое би можело да ве доведе до сериозна врска. Занимавање со спорт ви годи и добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Соработка со странство би можела да се заврши. Ве очекува период полн со предизвици. Ако сте во врска, нема да ви биде лесно со саканата личност да остварите мирна комуникација без проблеми. Избегнувајте мрсна храна.

ВОДОЛИЈА

Можно е да не сте претерано расположени да се занимавате со работните обврски во текот на денешниот ден. Не ви е лесно да ги покажете чувствата, затоа што и натаму се плашите да не бидете повредени. Хронични проблеми.

РИБИ

Точно знаете што сакате кога е во прашање работата и давате се од себе за да ги остварите целите. Можно е со саканата личност да имате мали несогласувања, кое би можеле лесно да бидат решени. Водете сметка околу исхраната.

Коронавирус