вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 198
home Хороскоп

Септември носи романса за 3 хороскопски знаци

Септември носи романса за 3 хороскопски знаци

Сите имаме добри и лоши денови, но некогаш го губиме умот кога ќе бидеме погодени од аморовата стрела.

Септември е на прагот а тој носи љубов и романса за 3 хороскопски знаци.

Овен – се чувствувате сигурно да ги изразите своите желби

Добредојдовте во септември, драги Овни. Многу можности се отвораат за вас овој месец, како на полето на кариерата, така и на полето на љубовта. Ако сте во врска, Меркур носи олеснување на тензијата меѓу вас и саканата личност, но ако барате љубов, овој месец ќе ви донесе многу додворувачи и убава сексуална енергија.

Лав – уживате во флертот

Овој септември ќе успевате да ги освоите сите со својата харизма. Полната месечина во Риби ви носи убави интимни моменти, така што ова е дефинитивно месец на славење. Ќе бидете свои и сигурни во себе и ќе обожавате да флертувате.

Јарец– чувствувате наплив на сексуална енергија

Овој месец ќе ви биде потребно внимание. Полната месечина во Риби ве носи далеку од рутината и потребата да ги контролирате работите, што од друга страна пак ќе ви донесе мистерија, моќ и силен наплив на сексуална енергија.

Локални избори 2021