петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 167
home Хороскоп

Септември 2018: Овие три знаци ќе ја сретнат љубовта на својот живот

Септември 2018: Овие три знаци ќе ја сретнат љубовта на својот живот

Овие три знаци ги очекува најдобрата есен во нивниот живот…

Овен

Кога ќе заврши ретроградното движење на Венера на 16-ти ноември, во вашата седма куќа на врските ќе има вистински оган. Можеби универзумот ќе ви помогне да најдете личност која целосно ќе ве разбира. Но имајте на ум дека ако се менувате за да ја импресионирате погрешната личност, можете да ја испуштите вистинската. Не заборавајте дека вистинскиот партнер ќе ве забележи само кога навистина ќе се прифатите. По 2-ри декември, без разлика што се случува во вашиот љубовен живот, ќе бидете во допир со вашата сексуалност и ќе го привлекувате секој што ќе го сретнете.

Скорпија

Бидејќи Венера ќе ја помине првата половина од ретроградното движење во вашиот знак, есента ќе биде одличен период за вашиот љубовен живот. По 2-ри декември очекувајте одличен крај на есента, особено кога станува збор за личност што навистина ви се допаѓа. Ќе зрачите со привлечна енергија и нема личност што нема да ве забележи. Немојте да бидете изненадени ако постојано добивате покани за состанок.

Вага

Венера ќе се врати во Вага на 31-ви октомври, па ќе се фокусира само на вас. Вашиот љубовен живот целосно ќе се преврти, но ќе откриете многу вистини. Ве очекува навистина добар период. По 16-ти ноември очекувајте одлични промени. Ќе се подобрат вашите самодоверба, харизма и привлечност. Не само што ќе бидете најатрактивната личност каде и да одите, туку ќе имате многу мудрост за љубовта што ќе ве води низ овој романтичен период. Ако средите некои проблеми од минатото, есента може да биде одличен период за започнување нова врска, или барем за состанок со личноста што ви се допаѓа.