среда, 31. мај 2023. Вести денес: 49
home Хороскоп

Сексуална ранг-листа: Никогаш нема да погодите кој знак е на сексуалниот трон

Сексуална ранг-листа: Никогаш нема да погодите кој знак е на сексуалниот трон

1. ВАГА – Да, и официјално Вагите се најдобри љубовници во зодијакот. Сигурно не сте го очекувале тоа, но ги поседуваат сите потребни квалификации – нивната мисија е секогаш и по секоја цена да му угодат на партнерот, а и обожаваат секс. Вагата ќе ви го пружи и она за што не сте смееле ниту да сонувате.
2. ОВЕН – Овните се многу натпреварувачки настроени и сакаат да бидат најдобри во се, што важи и за сексот. Доволно е да ви фрлат еден поглед и точно а прочитаат во што ќе уживате, а нема да ве пуштат да станете од кревет додека не бидете задоволени во целст.
3. БИК- Како и Овните, и Биковите ги краси сексуална кондиција. Само кажете им што точно ви годи и ќе ви ја исполнат секоја желба.
4. СТРЕЛЕЦ – Најголемиот авантурсти од зодијакот би морало добро да се покаже во сексот – на крајот на краиштата, нивното егоне би дозволило да биде поинаку.
5. ШКОРПИЈА – Иако ги бие глас дека се најсексуален знак, факт е дека котираат на петтото место. Не се лоши, но далеку се од најдобри, иако ќе дадат се од себе за да ве убедат во спротивното.
6. ЛАВ – лавовите се генерално вљубени во себе и само во себе, но ќе ве изненади колку ќе се потрудат да ви угодат – тоа е затоа што сакаат вечно да ги памтите.
7. ВОДОЛИЈА – Водолиите се склони на експериментирање и авантура, но кога ќе ги испробате сите егзотики со нив и ќе се вратите на традиционалниот секс, ќе сфатите дека не се ништо посебно.
8. РИБИ – Не само што не ги интересира што очекувате во сексто, туку се срамат и самите да ги кажат своите желби, па сексот со нив главно се сведува на едноставно, досадно и непријатно искуство.
9. ЈАРЕЦ – Нема да се задлабочат премногу во тоа темелно да ве задоволат. Сакаат секс, сакаат да угодат, но се многу површни во тоа, па по добриот почеток, следува никакво финале.
10. БЛИЗНАЦИ – На Близнаците не им е битно како ќе се постави парнерот, мислат само на своето задоволство.
11. РАК – Досадни се до бесвест, а нема да се потресат ниту да им го кажете тоа в лице.
12. ДЕВИЦА – Девица и секс се два јасно разграничени света кои не се мешаат. Девиците сами често фантазираат за некое секси сценарио, но никогаш нема да направат нешто за да го остварат