петок, 28. февруари 2020. Вести денес: 2
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хороскоп

Секоја чест ако излезете на крај со Бикот: Во овој хороскопски знак се раѓаат најмногу диктатори

Секоја чест ако излезете на крај со Бикот: Во овој хороскопски знак се раѓаат најмногу диктатори

Во хороскопот, Бикот има репутација на најголем скржавец.

Ретко ќе ве почести кафе зашто неговите пари се поважни од вашата љубов. Тој е многу мрзлив, инертен, тешко е да го убедите да се промени.

Се чувствува најдобро кога ќе легне пред телевизорот. Во овој знак се родени многу диктатори и автократи.

Тој не е обожавател на демократијата. Има „тврда глава“. Знае кои се неговите права и со задоволство ги посочува, додека туѓите ги гази запоставувајќи ги своите обврски.

Незадоволството го лечи преку прекумерно уживање во храната, а понекогаш и во алкохолот.