среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хороскоп

СЕКОЈ МАЖ БИ ГИ ПОСАКАЛ: Припадничките во овие три хороскопски знаци се најдобри жени за брак

СЕКОЈ МАЖ БИ ГИ ПОСАКАЛ: Припадничките во овие три хороскопски знаци се најдобри жени за брак

Кога ќе решиме да се венчаме, дефинитивно го бираме партнерот кој е најдобар за нас, а овие три хороскопски знаци се најдобри жени за тоа.

Љубовта е најубавата работа, а бракот честопати е одлука на две лица кои сакаат да го официјализираат и да траат цел живот. Токму кога ќе се решиме на овој чекор, избираме партнер кој ги исполнува нашите критериуми, а овие три хороскопски знаци се најдобрите жени за брак.

Мажите едноставно ги обожаваат и штом стапат во контакт со нив, тие веќе замислуваат брак, деца и удобен живот без стрес.

Овен

Жената родена во овој знак е првенствено силна, независна и смела. Нејзината храброст ги соборува мажите. Таа е секогаш подготвена на компромис и сака да се договори за сè со својот партнер. Кога ќе се в љуби, дава максимална поддршка и затоа нејзините партнери особено ја ценат. Таа е разумна и ја почитува другата страна. Ова се само некои од причините зошто мажите избираат жени во овој знак, без многу размислување.

Лав

Познато е дека Лавовите многу се сакаат себеси, но зарем тоа не е една од главните причини за љубов кон другите? Лавиците се борат за своето семејство и затоа се прекрасни мајки и сопруги. Таа е верна жена која несебично сака.

Рак

Ракот е најемотивниот хороскопски знак полн со љубов и разбирање за оние што ги сака. Тој ја покажува својата љубов максимално и жените со овој знак се подготвени на сè за своето семејство. Мажите ги обожаваат овие жени затоа што, пред сè, имаат голема рамнотежа помеѓу семејниот и деловниот дел од животот.

Коронавирус