четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 49
home Хороскоп

Секој хороскопски знак има своја параноја: Која е вашата?

Секој хороскопски знак има своја параноја: Која е вашата?

Секој од нас е параноичен за нешто и се сомнева во нешто. Веројатно се прашувавте: „Дали го следите секој чекор на Интернет за мене?“ Кога станува збор за хороскопските знаци, паранојата се развила од најголемите нивни стравови, а секој од овие знаци понекогаш ги претерува нивните ирационални мисли, пишува Танго.

Еве зошто хороскопските знаци стануваат параноични.

Овен

Овен се плаши да задржи сè под контрола и никогаш не се чувствува полошо отколку кога не може да ги има сите жици во рацете, без разлика дали се работи за луѓе или непредвидени околности.

Потоа, тој започнува да се сомнева во себеси и неговата сила, на која тој е најмногу горд.

Неговиот најпараноичен страв е дека тој ќе организира собир на кој никој нема да се појави.

Бик

Бикот е преплашен од тоа што не е прв во нешто затоа што ништо друго не му доаѓа на ум во главата.

Тој сака да биде најважната личност на светот за вас. Ако тој не мисли така, ќе биде толку суров за себе, како целиот свет да се сруши и нема надеж дека некогаш ќе биде подобро.

Близнаци

Близнаците не можат да се посветат на нешто и да бегаат од тоа колку што е можно подалеку.

„Што ако морам? Што ако тие бараат нешто од мене?“.

Тие не сакаат да поделат со никого, па кога ќе се најдат во ситуација кога треба да го сторат тоа, очајуваат. Мислата за распоредите, планирањето или создавањето на една идеја скоро физички ги повредува.

Рак

Раковите се исплашени од сè и се параноични од помислата дека стравот ќе ги надмине. Тие сакаат да ги гледаат како цврсти личности, независни и мудри и длабоко во нив ќе се ужаснат дури и кога ќе ја напуштат куќата.

Ракот стравува дека ќе се разболи ако има настинка и ќе остане во куќата затоа што е параноиден во врска со мислата за болеста.

Лав

Лавот е преплашен од страв дека луѓето нема да го сакаат. Тој минува низ животот размислувајќи дека сите на светот лудо го сакаат – заради неговиот шарм, изглед, топлина и дружеубивост.

Ако го ставите Лавот во просторија каде никој не знае кој е тој, тој ќе стане луд, тој ќе стане параноичен и ќе почне да се сомнева во себеси.

Девица

Девиците претерано размислуваат и кога неколкупати ќе свртат со главата, стануваат параноични дури и за незначајните работи.

Девица се плаши од се што може да се случи. Ако влезе во својот автомобил, ќе се поти, размислувајќи како би било да се случи сообраќајна несреќа и колку ќе чини. Финансиите се најтешки за овој хороскопски знак и се во паника од мислата за сиромаштија.

Вага

Вагата стравува дека ќе биде фатена во лага. Членовите на овој знак обично се добри лажговци и знаат да направат уметност од измамата, но во исто време тие знаат да се одвратат од стравот дека некој ќе ја открие нивната лага.

Параноидните мисли честопати викаат над главите: “Што ако партнерот сфати дека го излажав? Како можам да излезам од тоа?”

Скорпија

Овој хороскопски знак најмногу се плаши од притисок врз некого. Скорпиите не знаат кога да престанат и понекогаш навистина претеруваат.

Тие не сакаат отфрлање, па кога ќе слушнат вакво нешто (на пример, „Престани да ми кажуваш што да правам, Скорпијо“), тие се повлекуваат во параноидните фантазии, мислејќи дека некој ги отфрла. Тие се во состојба да го одалечат од себе пријателот поради своето тешко и здодевно однесување и потоа да се грижат со денови и да се прашуваат зошто таа личност се однесувала толку лошо.

Стрелец

Стрелецот поминува низ животот скоро целосно без параноја сè додека не достигне средна возраст. Потоа, тој започнува да го губи умот.

Тие живеат безгрижно во својот свет и ја искористуваат целата своја младост сè додека не достигнат зрелоста дека животот не е целосна слобода и дека треба да преземеме одговорност за нашите постапки.

Стрелците се параноични околу растењето дури и кога тие всушност растат.

Јарец

Јареците се луди за неорганизацијата. Тие сакаат да испланираат сè детално и мора сите да се придржуваат кон планот.

Кога нешто ќе излезе од патот, Јареците го замислуваат најлошото сценарио: неуспешни планови, несработени предмети, слабо завршена работа. Ако сакате да излудите Јарец, напишете му порака и направете грешка во секој важен збор.

Водолија

Водолијата се плаши од неможноста да се направи избор. Потоа се чувствува како да е ставена во кутија од која може да излезе само низ ситното отворче што му е оставено како негова единствена опција.

Родените во овој знак, не можат да ја поднесат дискусијата која што не е во согласност со нивните ставови. Водолиите сакаат избор, понуди, разновидност. Ако немаат каде и како да направат нешто, параноја ќе ги преземе под нивна контрола.

Риба

Овој хороскопски знак се плаши најмногу од осаменост. Ако останат сами долго, Рибите ќе започнат да си замислуваат дека биле напуштени засекогаш. Нема да застанат тука, туку ќе одат по целиот пат, до крајното лудило на самите себе.

Ако останат сами, тие ќе започнат да заклучуваат дека тоа им се случило затоа што тие се мизерни и безвредни.

 

Коронавирус