четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хороскоп

Се вративте на старата љубов? Еве што треба да направите ако сакате вашата врска да успее

Се вративте на старата љубов? Еве што треба да направите ако сакате вашата врска да успее

Подгреана љубов

Дали треба да се обнови прекината врска? Има многу прашања на кои треба да го најдете одговорот, бидејќи, како што велат експертите, „подгреана љубов“ е исто што и подгреана храна – знаете како изгледа и каков вкус, но знаете и дека не е многу свежо, како штотуку сварено.

Стара љубов е како „стаклена“ билка.

Психолозите можат да кажат дека „подгреаната љубов“ е исто што и стаклено растение – убава, но деликатна. Затоа на поранешните партнери секогаш им се советува да расчистат многу работи од минатото и да бидат свесни што може да ги чека во повторената љубовна врска. И пред да одлучите да ѝ се вратите на старата љубов, слушајте ги нивните совети.

Бидете подготвени за огномет

Контактирањето со старата љубов го ослободува „духот од шишето“. Чувствата кои тлеат под површината тешко се контролираат, затоа погрижете се да сте подготвени за „огномет“ пред да стапите во контакт.

Сте раскинале еднаш претходно. Ако сакате повторно да се обедините, треба отворено да зборувате за првичното раскинување и да откриете што точно тргнало наопаку.

Исчистете сè од минатото

Можно е во претходната врска едниот партнер да го повреди другиот и тоа на многу лош начин. Секој одговорен партнер треба да ги објасни своите причини зошто тоа се случило и да се обиде да ги надомести неправдите од минатото, дозволувајќи врската полека да ги надминува претходните повреди.

Повторното воспоставување врска би можело да биде преоптоварено, затоа не брзајте, „туркајте“ или движете пребрзо, особено ако вашиот партнер изрази потреба за сопствен простор.

Доколку на врската ѝ недостасувала романса или била многу негативна и штетна за двајцата партнери, кои подоцна сакале да се ослободат од неа, последното нешто што ви треба е да ја повторите таа шема или пак да заглавите во таква приказна. Овој вид на повторно поврзување може да биде катастрофален за оние кои се склони кон опсесивна љубов.

Коронавирус