петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Хороскоп

Рибите задоволни во љубовта, Ракот ужива во љубовта

Рибите задоволни во љубовта, Ракот ужива во љубовта

ОВЕН

Во текот на денешниот ден може да имате некои поголеми трошоци од планираните. Осцилации на полето финансии се можни. Ве очекува шанса да се запознаете со личноста која ќе ви одговара за сериозна врска. Наклонети сте на воспелнија.

БИК

Имате големи очекувања од моменталното работно место. Можно е да нема да биде остварено она што сте го замислиле. Саканата личност се труди да ви угоди и да ви ги покаже нејзините искрени чувства. Проблеми со бубрезите.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекуваат доста работни обврски на кои би требало максимално да се посветите денеска. Засега сте пасивни и не сте подготвени за нови познанства, но таа фаза нема долго да трае. Мал пад на имунитетот.

РАК

Доколку сте имале нкој судир во работното опкружување, сега е прилика се да се реши. Поволен е периодов за љубов. Уживате во убавиот однос со саканата личност. Градниот кош ви е чувствителен.

ЛАВ

Моментално не сте во најдобра фаза кога е во прашање работта. Ви треба многу време да ги решите проблемите. Односот со саканата личност се променил, полека работите помеѓу вас двајца одат на подобро. Проблеми со стомакот.

ДЕВИЦА

Ќе донесете нова одлука кога е во прашање работата. Подготвени сте да го менувате она што не ви одговара. Ви се допаѓа личност која ќе покаже дека има некои тајни. Подготвени сте за комплицирана врска. Проблеми со грлото.

ВАГА

Ве очекува стабилност кога е во прашање ова поле. Задоволни сте од она што сте го постигнале. Немате причина да се грижите кога е во прашање љубовта. Со партнерот имате добар однос. Посетете лекар.

ШКОРПИЈА

Не ви е поволен ден за нови потези, за било какви ризици или за нови проекти. Можно е да се вљубите во личност која ви се појавува во работното опкружување. Тегоби околу алергиите.

СТРЕЛЕЦ

Имате впечаток дека соработниците на некој начин се неискрени кон вас. Губите доверба околу работното опкружување. Ве очекува флерт со личност која ќе ја запознаете преку пријател. Подготвени сте за нова врска. Проблеми со циркулацијата.

ЈАРЕЦ

Може да очекувате дека во текот на денешниот ден ќе успеете да решите некои работни проблеми кои ве мачеле. Задоволни сте со тоа како се сложувате со партнерот. Вашата врска би можела да биде стабилна. Добро здравје.

ВОДОЛИЈА

Ве очекува нова шанса да се посветите на работата која ви останала надовршена од минатото. Отворено ќе го покажете интересот кон симпатијата. Очекувајте почеток на врска. Ќе ви годи масажа.

РИБИ

Очекувајте добар ден за работа. Со работното опкружување ќе остварите добра комуникација. Уживате во необврзувачки флерт. Задоволни сте од љубовната ситуација. Избегнувајте мрсна храна.

Коронавирус