четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 193
home Хороскоп

Рибите со ослабен имунитет, опуштен ден за Лавот

Рибите со ослабен имунитет, опуштен ден за Лавот

ОВЕН

Може да очекувате почнување нови активности кога е во прашање работата. Ќе бидете задоволни од околностите. Подготовени се максимално да се посветите на саканата личност. Немате никакви проблеми.

БИК

Ако планирате работно патување, ќе бидете задоволни од она што ќе го остварите. Можеби ќе имате интересен однос со личност која е подготовена да биде приврзана. Полни сте со енергија.

БЛИЗНАЦИ

Задоволни сте од околностите на работното поле. Не ве очекуваат поголеми промени во текот на денешниот ден. Конечно, подготвени сте да се вљубите. Сакате да ви се случи нова љубов и да уживате. Вашето здравје ќе се подобрува.

РАК

Имате шанса да се докажете на работното поле. Може да очекувате дека ќе добиете поддршка од опкружувањето. Се препуштате на своите чувства и уживате во убавите мигови со саканата личност. Потребен ви е одмор.

ЛАВ

Ќе бидете сосема растоварени и без големи обврски. Денешниот ден би требало да ви биде опуштен. Можно е односот меѓу вас и саканата личност да има одредени турбуленции и караници. Пијте повеќе вода.

ДЕВИЦА

Сте решиле своите работи да ги организирате поинаку, за да може да ви остане повеќе слободно време. Можно е односот со саканата личност да ви е нестабилна и не знаете што може да очекувате. Потребен ви е одмор.

ВАГА

Можно е да не сте добро организирани и често да правите грешки на полето работа. Партнерот нема доверба во вас, па често се карате. Врската станува оптоварување отколку задоволство. Алергиски реакции.

ШКОРПИЈА

Важно е да бидете отворени кон новите можности на работното поле. Лошо се чувствувате поради тоа што вашиот партнер покажува доза на љубомора во вашиот однос. Поработете на подобра исхрана и здрави навики.

СТРЕЛЕЦ

Постојат некои шанси кои не сте ги искористиле, и сега ви е криво. Следниот пат реагирајте на време. Вашиот однос со саканата личност би можел да се менува на подобро ако се потрудите. Внимавајте на синусите.

ЈАРЕЦ

Имате важни планови пред вас. Подготовени сте на ова поле да внесете голем број промени. Партнерот покажува дека искрено ве сака, но одвреме навреме ви пречи неговата посесивност. Проблеми со штитната жлезда.

ВОДОЛИЈА

Работното поле ви оди во позитивна насока. Ве очекува шанса за добри промени. Ако сте слободни, ќе имате можност да запознаете една личност која за вас ќе биде посебна. Внесувајте повеќе течности.

РИБИ

Подготвени сте да работите напорно и максимално да се посветите на работата, за на крајот да дојдете до што подобри резултати. Ако ви се допаѓа личност која ја познавате, наскоро доаѓа до почеток на врска. Внимавајте! Имунитетот ви е ослабен.

Коронавирус