сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 3
home Хороскоп

Рибите пред нестабилна фаза, Бикот да очекува пресврт

Рибите пред нестабилна фаза, Бикот да очекува пресврт

ОВЕН

Овој ден ви носи промени и неочекувани компликации кои ќе влијаат на вашето поле на работа. Неочекувано ќе сретнете личност од минатото која ќе ги обнови сеќавањата на полето љубов.  Добро се чувствувате.

БИК

Очекувајте позитивен пресврт кој ќе ви донесе прилика за подобра заработка. Ве очекува поволен период. Дојде време за големи одлуки коа е во прашање вашата врска со саканата личност. Мали проблеми со бешиката.

БЛИЗНАЦИ

Постои можност некој од работното опкружување да ви дава погрешни информации. Чувајте се од „сплетки“. Постои личност од минатото која и натаму ја сакате.  Проблеми со синусите.

РАК

Вашиот план ќе биде пореметен со изненадувачки трошоци, може да очекувате неповолна ситуација на полето финансии. Вашата врска минува низ криза, и немате доволно доверба во саканата личност како порано. Водете сметка околу хормоните.

ЛАВ

Очекувјате мирен ден во кој на работното поле ќе имате сосема стабилна ситуација. Вашиот партнер ги покажал некои од своите грешки и маани пред вас, а вие сте подготвени да ги прифатите. Наклонетост кон депресија.

ДЕВИЦА

Денешниот ден е поволен за подобрување на односот со колегите со кои сте опкружени на работа. Ќе имате интересен разговор со личноста која ви се додворува од порано. Можен е почеток на некоја врска. Одлично се чувствувате.

ВАГА

Се надевате на напредување во работата, и сакате да дадете се од себе за да дојдете до новата позиција. Можно е да одбивате да признаете дека дошло време за крај на емотивната врска во која сега се наоѓате. Можен е камен или песок во бубрезите.

ШКОРПИЈА

Бидете подготвени на работното поле, затоа што одлуките кои сега ќе ги донесете, ќе ве пратат долго. Се повеќе стекнувате впечаток дека со саканата личност нема да успеете да ја сочувате врската. Проблеми со иминутетот.

СТРЕЛЕЦ

Многу е важно да ја сочувате смиреноста кога е во прашање вашето работно поле и да бидете подготвени за некои компромиси. Очекувајте ново познанство со личноста која отворено ќе ви покаже интерес. Проблеми со кичмата.

ЈАРЕЦ

Денеска ќе имате впечаток дека ништо не ви поаѓа од рака. Немојте да форсирате нови работи. Се повеќе ви недостасува слободата и можно е да сакате да ставите точка на некоја љубовна врска. Можни проблеми со варењето на храната.

ВОДОЛИЈА

Пред вас е добар ден во кој успевате да ги реализирате сите планови. Имате сè повеќе проблеми околу комуникација со партнерот, што ви претставува голем стрес. Проблеми со кашлица.

РИБИ

Промените на финансиското поле секогаш тешко ви паѓаат. Ве очекува фаза на нестабилност. Поради голем стрес под кој се наоѓате, вашиот однос страда. Проблеми со апетитот.

Коронавирус