вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Рибите полни со енергија, Лавот загрижен за љубовта

Рибите полни со енергија, Лавот загрижен за љубовта

ОВЕН

Конечно, ќе бидете задоволни од работната ситуација. Ви доаѓа фаза во која ќе имате шанса да видите зошто сте се труделе. Иако покажувате дека ја сакате личноста со која сте во врска, се сомневате во неа. Занимавајте се со спорт.

БИК

Денешниот ден е поволен за работа. Очекувајте дека ќе успеете се да завршите на време. Во вашата врска доаѓа до несогласувања кои би можеле да ве пореметат. Имате впечаток дека партнерот се менува. Чувајте ги бубрезите.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекуваат многу предизвици кои би можеле да ви донесат дилеми и неодоумици. Не ја чувствувате повеќе иста доза на љубов кон саканата личност, и забележувате дека се оддалечувате од неа. Проблеми со урогениталниот тракт.

РАК

Имате впечаток на големо олеснување, затоа што проблемите на ова поле, конечно, ви се решаваат позитивно. Моменталната ситуација не ви се допаѓа, и не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате. Имунитетот ви е ослабен.

ЛАВ

Додека не расчистите со она кое останало недовршено, нема да бидете стабилни. Ситуацијата на љубовното поле ве загрижува, односот со партнерот не оди добро. Забрзано чукање на срцето.

ДЕВИЦА

Можно е да дојде до мали компликации на ова поле денеска. Загрижени сте поради бројни пречки. Иако не сте подготовени за нова врска, имате додворувач кој е многу упорен. Не сте сигурни како да постапите. Градниот кош е чувствителен.

ВАГА

До решавањето на проблемите кои ги имате, доаѓа постепено и сега и самите гледате дека светло на крајот од тунелот постои. Вашиот партнер често покажува дека не е среќен во врската со вас, а вам ви смета неговото однесување. Чувствителни синуси.

ШКОРПИЈА

Потребно ви е време да ги остварите плановите кои ги имате. Во иднина ќе бидете многу успешни. Иако сте свесни за тешките околности кои ја следат вашата врска, не сакате да се откажете од личноста која ви значи. Зголемен апетит.

СТРЕЛЕЦ

Се обидувате да најдете добра работа која ќе ги задоволи вашите очекувања. Подготвени сте да работите на едукацијата. Моменталниот партнер повеќе не ви одговора, и подготовени сте за прекин на врската. Зголемен крвен притисок.

ЈАРЕЦ

Среќата е на ваша страна, па работната ситуација доаѓа до разрешување од кое ќе бидете задоволни. Денешниот ден ви носи можност за остварување на врска која би можела да се одвива во тајност. Несоница.

ВОДОЛИЈА

Ви се укажува работна шанса која ќе мора да ја искористите во следниот период, за да напредувате. Ве очекува период во кој ќе имате нови несогласувања и кочници на полето на емоциите. Нервна напнатост.

РИБИ

Доаѓате до нови идеји кои за работата ќе ви бидат многу корисни. Влегувате во период на добри промени. Сте го смениле мислењето околу саканата личност и сега полека вашите чувства кон неа исчезнуваат.Имате многу енергија во себе.

Локални избори 2021