петок, 31. март 2023. Вести денес: 43
home Хороскоп

Рибите најопасни во зодијакот: Со овие 3 хороскопски знаци мажите најчесто ги изневеруваат своите партнери

Рибите најопасни во зодијакот: Со овие 3 хороскопски знаци мажите најчесто ги изневеруваат своите партнери

Знаете кога за некои жени ќе кажат дека се фатални. Тие секогаш се самоуверени, немаат табуа, а не се нималку конзервативни. И не е ни малку чудно што речиси секогаш мажите ги изневеруваат своите партнери со овие три хороскопски знаци.

Близнаци
По природа се весели и дужељубиви, пус ги бие добар глас, па така секој сака да помине време во нивно друштво. Во исто време се и многу наивни, а со нивната страс кон животот одма го заведуваат спротивниот пол. Многу пати жените Близнаци биле причина за растурање на бракови, и може да се каже слободно дека имаат моќ да ги маѓепсаат мажите.

Риби
Најголем талент на една жена Риба е да раскажува „приказни“. Својата приказна знае да ја продаде толку добро спакувана што мажот одма може да се фати за мамецот. Рибата во исто време може да има и тројца лјубовници и да флертува со уште десет други, а да никој не знае еден за друг и сите да бидат среќни и заљубени. Се до моментот кога ќе се открие вистината и настани голема драма и натеатрален начин ќе ги остави сите и ќе продолжи понатака на следната жртва.

Шкорпија
Секогаш имаат алиби дека се премногу сексуални и дека не може да ги задоволи само еден маж, но вистината е дека кога изневеруваат тоа го прават затоа што емотивно не се задоволни, а не телесно, а љубовници стануваат тогаш кога мажот ќе проба целосно да ги освои. И шкорпиите се тие кои што можат да растурат брак.