четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 0
home Хороскоп

Рибите ќе добијат нови вести, Вага нема уште долго да биде осамена

Рибите ќе добијат нови вести, Вага нема уште долго да биде осамена

ОВЕН

Водете сметка околу комуникацијата во работното опкружување затоа што ќе бидете наклонети кон конфликти.Можно е под необични околности да сте запознале личност која ви се допаѓа.Водете сметка околу мастите.

БИК

Можно е да сте успеале да ја подобрите организацијата на работното поле и сега од тоа да имате добри резултати. Надевајте се на позитивни околности во односот со партнерот. Ќе ви годи спортување.

БЛИЗНАЦИ

Водете сметка околу тоа колку време поминувате на работа и колку навистина сте посветени на обврските. Ви се допаѓа некој со кој сте имале заеднички пријатели од порано. Можна кашлица и проблеми со дишните патишта.

РАК

Позитивните околности на работното поле ви почнуваат во следниот период. Подготвени сте за нови понуди. Очекувајте интересно познанство со личноста со која ќе сакате да влезете во врска. Внесувајте повеќе витамини.

ЛАВ

Работата не ви е на прво место и сега нема да сопрете додека не ги остварите своите цели.Ве очекува убава и романтична атмосфера денеска. Препорака е да се посветите на емоциите.Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Ако се занимавате со приватна работа, ви доаѓа фаза во која ќе успеете да остварите подобрување.Ве очекува одлична атмосфера и добра комуникација со нов познаник.Внимавајте на исхрана, проблеми со варењето на храната.

ВАГА

Може да се надевате на позитивни околности и прилика да остварите подобрување. Нема долго да бидете осамени, ви се укажува шанса за некоја нова врска. Водете сметка околу синусите.

ШКОРПИЈА

Ќе бидете задоволни од остварувањето на работните цели. Пред вас е добар период. Надевајте се на стабилна ситуација со личноста која ви значи. Наклонети сте кон дебелеење.

СТРЕЛЕЦ

Може да очекувате дека ќе имате разрешување на дилемите кои ве мачеле во претходниот период. Можно е да имате погрешна слика околу личноста која ви значи. Вртоглавица и проблеми со притисокот.

ЈАРЕЦ

Нетрпеливи сте и не ви е лесно да почекате на разрешување на работната ситуација која ве мачи. Ви се допаѓа личност која не ви е лесно достапна или која живее некаде далеку. Ве очекува комплицирана врска. Посетете лекар.

ВОДОЛИЈА

Ве очекува добра атмосфера на работното поле. Не би требало да имате потешкотии. Можност да влезете во нова врска е пред вас. Ве очекува поволна фаза. Нема проблеми.

РИБИ

Некои нови вести ќе добиете. Ви доаѓа шанса да решите некој правен процес. Ако сте во врска, може да очекувате мали пречки и несогласувања со партнерот денеска. Ќе ви годи масажа.

Коронавирус