четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 1
home Хороскоп

Рибите ќе бидат напнати, Раковите планираат брак, дневен хороскоп за 27.05

Рибите ќе бидат напнати, Раковите планираат брак, дневен хороскоп за 27.05

ОВЕН

Работа: Ве очекува позитивен ден на полето работа и може да се надевате дека генерално ќе успеете да ги остварите своите планови.

Љубов: Може да уживате во ново познанство со личност која силно ве привлекува.

Здравје: Редовно јадете.

БИК

Работа: Ве очекува фаза која носи стресови на полето работа, па поработете на своето трпение.

Љубов: Важно ви е да ја задржите блискоста со саканата личност за вашиот однос да опстане на долги патеки.

Здравје: Конзумирајте повеќе течности.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Пред вас е генерално позитивен ден, не би требало да очекувате поголеми проблеми на полето работа денеска.

Љубов: Ве очекува почеток на конверзација со личност која ви значи, а сте поврзани на некој начин.

Здравје: Чувајте се од инфекции и настинки.

РАК

Работа: Неопходно е да прифатите дека доаѓа време на промени на полето работа, и тоа на некој начин е неопходно.

Љубов: Можно е да планирате брак со партнерот со кој сте во врска.

Здравје: Посетете стоматолог.

ЛАВ

Работа: Пред вас е шанса да прејдете на некое подобро место. Ќе бидете задоволни кога ќе остварите унапредување.

Љубов: Многу сте посветени на саканата особа и сакате да и покажете дека ви е приоритет.

Здравје: Потребно ви е повеќе активност.

ДЕВИЦА

Работа: Ќе дадете се од себе за да успеете да ги остварите целите кои сте ги зацртале на полето работа и кариера.

Љубов: Потребно е да бидете малку поотворени кон партнерот, ако сакате односот да се подобри.

Здравје: Хронични тегоби.

ВАГА

Работа: Поработете на трпението како и на својот пристап во односот со работното опкружување. Денеска се можни конфликти.

Љубов: Кон саканата личност покажувате доза на инает кој полека ја оддалечува од вас.

Здравје: Добро се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Работа: Денешниот ден ви протекува мирно и без поголеми промени. Може да очекувате стабилна состојба.

Љубов: Можно е да ви се укажува прилика за нова љубов.

Здравје: Ви варира крвниот притисок.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да ви се појавиле некои работни проблеми и не ви е лесно да најдете решение.

Љубов: Се надевате на помирување на личноста која ја сакате. Многу ви е важно и таа кон вас да покаже чувства.

Здравје: Пределот на градниот кош е чувствителен.

ЈАРЕЦ

Работа: Пред вас е ден во кој ќе биде важно отворено да покажете дека се залагате за своите идеали.

Љубов: Можно е да сонувате за личност со која одамна сте ја завршиле љубовната врска. Пред вас е тежок период.

Здравје: Проблеми со стомакот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Вашата упорност е квалитет која ретко ја поседуваат. Можете да очекувате дека ќе успеете да ги остварите своите амбиции.

Љубов: Имате голема желба да освоите личност која ви значи, и ќе дадете се од себе за да успеете.

Здравје: Потребен ви е одмор.

РИБИ

Работа: Можно е да имате мали проблеми во комуникацијата со надредените. Потрудете се да не бидете тврдоглави.

Љубов: Константната напнатост во вашата љубовна врска може да дојде до прекин на врската.

Здравје: Нервниот систем ви е чувствителен.

Коронавирус