вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Рибите да не ризикуваат, Близнаците го освојуваат срцето на партнерот

Рибите да не ризикуваат, Близнаците го освојуваат срцето на партнерот

ОВЕН

Ќе настапат проблеми во комуникацијата со шефовите и колегите, но тоа ќе пројде кога ќе почнат да се решаваат рабоните ситуации. Слободните Овни ќе можат да се вљубат во зафатена личност, па иднината може да ви стане многу комплицирана. Направете контрола.

БИК

Некои Бикови ќе добијат унапредување, затоа што имаат способност за комплицирани работи. Доколку сте во стабилна врска, партнерот се обидува да ви се приближи, но вие не сте заинтересирани. Проблеми со урогениталниот систем.

БЛИЗНАЦИ

На невработените Близнаци една личност ќе и помогне да добие работа во компанија во која одамна конкурирал. Со искреност го освојувате срцето на својот партнер и можете брз проблеми да ги стабилизирате односите. Внесувајте повеќе минерали и витамини.

РАК

Претерано сте нервозни, чувствувате напнатост. Денешниот ден носи многу ситуации кои ви создаваат напнатост, лошо расположение, растроеност. Едно убаво пријателство може да прерасен во врска. Следете го своето срце кое ќе ви каже дека сте на добар пат. Главоболка.

ЛАВ

Голема доза на финансиско незадоволство може да ве доведе до трајна загриженост, но навистина нема причина за тоа. Имате можност да се стабилизирате. Доколку сте во љубовна врска, окончајте ја со брак. Во спротивно може да имате поголеми проблеми. Тахикардија е можна.

ДЕВИЦА

Денешниот ден ви носи многу обврски кои се множат. Тоа е причина поради која сте загрижени, мислите дека нема да стигнете сите работи да ги одработите. Ако сте зафатени, водете сметка да не дојде до фатална привлечност со колега, затоа што не би било добар чекор за вас. Стрес ви е нагласен.

ВАГА

Потпрете се на близок пријател, кој со добар совет ќе ве подигне. Впрочем, со оглед дека се работите на време, немате причина за загриженост. Гледајте да се посветите на партнерот. Во последно време сте имале доста обврски и меѓусебно сте се запоставиле. Внимавајте на реума и настинка.

ШКОРПИЈА

Тензиите се редат една по друга, а ни самите не сте свесни колку сте силни и што може да поднесете. Се чувствувате некако незадоволно и под голем притисок и непотребен стрес, кој никако не може да го избегнете, особено доколку имате недефиниран статус во љубовта. Сменете го режимот на исхрана.

СТРЕЛЕЦ

Таму каде што сте немоќни нешто да промените, помирете се со создадената ситуација, затоа што на тој начин ќе излезете од криза. Ако сте незадоволни од партнерските односи, сега е поволен период за тоа храбро да пресечете и да завршите со работите и луѓето кои премногу ве оптоваруваат. Намалете со пушењето на цигари.

ЈАРЕЦ

Вие управувате со својот живот, па така поставете се и кон проблемите и ќе ги ублажите сите стресни ситуации. Тука се работи за нарушени односи и губење на доверба. Ги разбирате грешките на партнерот, но подготвени сте да ги признаете и своите пропусти. Избегнувајте загадени простории.

ВОДОЛИЈА

Ова е ден кога работните активности во сите други области на животот го превземаат апсолутниот приоритет. Бидете поангажирани во соработката со странство. Морате да дадете свој придонес за да се поправи емотивниот однос. Проблеми со варењето на храната.

РИБИ

Ви поаѓа од рака се. Сепак, не правите ништо радикално, особено тоа се однесува на начинот на заработувачка. Немојте да ризикувате премногу. Ако сте во врска, ќе имате заеднички активности и договори со кои на почетокот нема да се сложувате, но на крај ќе биде како двајцата сте замислиле. Намалете со алкохолот.

ЕУРО 2020

Македонија