сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 110
home Хороскоп

Ретроградното движење на Марс ќе се одрази негативно врз овие хороскопски знаци

Ретроградното движење на Марс ќе се одрази негативно врз овие хороскопски знаци

Астролозите предупредуваат дека оваа година многу планети го почнаа своето ретроградно движење, кое има голем ефект врз нашите животи.

Ретроградниот Марс стапна на сцената на 9 септември и ќе се задржи на неа до 13 ноември, а тоа ќе биде тежок период, посебно исполнет со предизвици за 3 хороскопски знаци.

Овен

Бидејќи Марс е планета која влијае со овните, за родените во овој знак овој период носи апатија, истоштеност и намалена мотивација, но и збунетост во однос на тоа што е следно во нивните животи. Време е да се фокусирате на своите потреби и да сфатите што ви е потребно. Поврзете се со себеси на подлабоко ниво и поминете време сами.

Терезија

За терезијата поврзаноста со другите луѓе е едно од најубавите животни искуства, но овој ретрограден Марс може да биде голем извор на тензија. Можни се проблеми во односите со другите луѓе, па затоа е добро да не инсистирате на некои работи и да ја насочите својата енергија кон решавање на некои проблеми, кои се наталожени од минатото.

Скорпија

Овој знак е традиционално управуван од Марс, па тоа значи дека неговото ретроградно движење ги поместува работите. Наместо да носите импулсивни одлуки и да правите чекори за кои можеби ќе се покаете, пробајте да размислите и да донесете подобри одлуки. Потребна ви е рефлексија кон тоа што го чувствувате, како и целите и страстите во вашиот живот.

Коронавирус