четврток, 6. август 2020. Вести денес: 64
home Хороскоп

Ретко велат ‘Те сакам’: Момците родени во овие три знаци тешко искажуваат емоции

Ретко велат ‘Те сакам’: Момците родени во овие три знаци тешко искажуваат емоции

Ако сте во дилема дали ве сака или не – ѕвездите можат делумно да ви дадат одговор на тоа.

Некои од нас брзо и лесно ја признаваат својата љубов. Меѓутоа, постојат голем број луѓе, особено помеѓу мажите кои тешко ги признаваат своите емоции и ретко или воопшто не го изговараат волшебното ‘Те сакам’.

Стрелец

Стрелците многу тешко се заљубуваат и поврзуваат со друга личност, а кога ќе се случи тоа, тешко и ретко ги признаваат своите емоции. И да е ‘луд’ за вас, никогаш нема да ви го каже тоа.

Близнаци

Тие и тоа како може да се заљубат, но изјавувањето љубов, фотографии на Инстаграм и сè останато што сите ние тајно го посакуваме за нив е многу ‘лигаво’.

Водолија

Водолијата многу тешко се поврзува за луѓето и личноста која ќе ја избере прво ја тестира и не се ‘залетува’ во врска. Освен што тешко изјавува љубов, на Водолијата ѝ треба многу време за да ја покаже љубовта, бидејќи на некој начин се чувствува поразено кога ќе се заљуби.

Коронавирус