среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 145
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хороскоп

РЕДОК ХОРОСКОПСКИ ЗНАК: Родените во овој период од годината цврсто стојат на нозе, не се склони да фантазираат

РЕДОК ХОРОСКОПСКИ ЗНАК: Родените во овој период од годината цврсто стојат на нозе, не се склони да фантазираат

Јарецот е знак од групата земјени знаци кој е познат по својата амбиција, знак кој стои цврсто на земја и не е склон кон мечтаење. Јарците знаат што сакаат и одат по тоа без да се откажат.

Јарците важат за најреткиот хороскопски знак бидејќи според статистиката најмалку родендени се слават помеѓу 25 декември и 1 јануари, односно Божиќ и Нова година, а тоа се датумите на овој хороскопски знак чие владеење трае од 22 декември до 20 јануари. .

Ваквите податоци покажуваат дека бројот на Јарците е многу помал во споредба со другите знаци на Зодијакот.

Студијата спроведена од магазинот Смитсонијан покажа дека повеќето луѓе се раѓаат помеѓу јуни и ноември, што значи дека повеќето деца се зачнати во студените месеци. Тоа има смисла бидејќи во зима сме повеќе дома.

За разлика од Јарецот, еден од водните знаци, кога се карактеризира првенствено со силни емоции, се смета за најчест хороскопски знак.

Тоа е загадочна, мрачна и мистериозна Шкорпија.

Скорпиите сочинуваат 9,6 отсто од населението на САД, што значи дека многу лесно можете да наидете на луѓе родени во овој знак. Исто така, има смисла со оглед на фактот дека секој што е зачнат на крајот од владеењето на Јарецот најверојатно ќе се роди кон крајот на октомври во екот на владеењето на Шкорпија, кое трае од 23 октомври до 21 ноември.

Коронавирус